آیا می دانید موهای سفید خود را با پوست گردو می توان سیاه کرد؟ طریقه رنگ کردن موی سفید با پوست گردو

آیا می دانید موهای سفید خود را با پوست گردو می توان سیاه کرد؟ طریقه رنگ کردن موی سفید با پوست گردو
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/01

بسیار از مردان و زنان در موهای خود به سفید مو مواجه هستند که در بسیاری از موارد برای از بین بردن آنها متوسل به رنگ های شیمیایی می شوند، اما رنگ کردن مو به روش طبیعی می تواند مفیدتر باشد و انسان سراغ رنگ های شیمیایی نرود، چرا که این رنگ ها علاوه بر اینکه بسیار بی زیان هستند، کم هزینه نیز می باشند و به راحتی می توان انها را در خانه تهیه نمود.

تا کنون هوس گردوی تازه کرده اید و دقت کرده اید زمانی که می خواهید پوست سبز و تازه آن را بکنید دستانتان سیاه شده اند، بله گردو از جمله مواد طبیعی می باشد که خودتان قدرت رنگ دهی و ماندگاری آن را حتما مشاهده کرده اید. رنگ کردن مو با استفاده از پوست گردو از زمان های گذشته معمول بوده است، این وسیله بسیار مفید و سالم است و هیچ گونه ضرری ندارد، و می توان موهای سفید را به رنگ سیاه در آورد. در ترکیبات پوست گردو، مقدار زیادی ویتامین، و مواد معدنی وجود دارد که برای جلوگیری از ریزش مو، و نیز سلامتی مو مفید می باشد.

برای رنگ کردن موهای سفید خود روزی سه بار از محلول پوست گردو استفاده کنید، این محلول را هفته ای سه بار درست کنید تا زیاد کهنه نباشد. با استفاده از این وسیله در مدت کوتاهی می توانید از سفید موهای خود خلاص شوید. برای استفاده از قدرت ماندگاری رنگ پوست گردو برای موهایتان از دستور العمل زیر پیروی نمایید.

- طریقه رنگ کردن مو با پوست گردو:

برای رنگ کردن مو با استفاده از پوست گردو، از پوست گردوی رسیده و ترک برداشته استفاده کنید، البته توجه داشته باشید این پوست ها سبز باشد، به مقدار سه قاشق غذاخوری از پوست گردوی سبز برداشته و در داخل یک کاسه بریزید و سپس آن را به خوبی بکوبید. تا خوب و کامل له شود.

سپس در یک ظرف آبی را بگذارید تا بجوشد و بعد مقداری پوست گردو را به آن اضافه کنید بعد از جوشیدن پوست گردوهایی که کوبیده اید را به آن اضافه نماید. موقعی که به شکل ژله در آمد، این محلول را به یک برس مو، هر وقت که خواستید به موهای خود بمالید.

علاوه بر این می توانید دو قاشق غذاخوری پودر گل شقایق، دو قاشق غذاخوری پودر پوست گردو را با یک لیوان آب مخلوط کنید. پس از دو ساعت مخلوط را به آرامی به موها بمالید. دو ساعت صبر کنید و بعد موها را با آب ولرم آبکشی کنید. جالب است بدانید اگر چندین بار موهای خود را با جوشانده پوست گردو ماساژ دهید و بشوئید، موهایتان مشکی می شود.

توجه داشته باشید که رنگ موهای گیاهی و طبیعی از انواع رنگ موهای بدون ضرر هستند و اگر شما تمایل دارید از رنگ موهایی استفاده کنید که به موهایتان آسیبی نرسانند بهتر است از رنگ مو با پوست گردو و … استفاده نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277108

نظرات کاربران

*
M
محمد ( 2017-11-22 14:46:09 )
مطلب خوبی بود