آیا می دانید مغز زنان فعال تر از مغز مردان می باشد؟ تفاوت های مغز زنان و مردان

آیا می دانید مغز زنان فعال تر از مغز مردان می باشد؟ تفاوت های مغز زنان و مردان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/07/29

تفاوت های زیادی میان مردان و زنان وجود دارد، که برخی مربوط به ظاهر و برخی مربوط به رفتار و کردار آنها می باشد، اخیرا تحقیقات دانشمندان نشان داده است که علت تفاوت در رفتارهای مردان و زنان و حتی نوع تفکر آنها مربوط به تفاوت های موجود در میان مغز زنان و مردان می باشد.

 

دانشمندان تا به امروز در بزرگترین تحقیقات مغز، موفق شده اند که تصویر توموگرافی 46 هزار مغز را در کلینیک های مختلف به وسیله کامپیوتر با هم مقایسه کنند.

یافته های علمی این دانشمندان نشان از تفاوت هایی میان مغز مردان و زنان دارد.

محققان در تحقیقاتی در مورد بیماری مانند اسکیزوفرنی، اختلال عاطفی دو قطبی، اختلال عاطفی و ادارکی، در میان 119 داوطلب انجام داده اند. که در مجموع 128 قسمت از مغز را مورد تحلیل و بررسی قرار داده اند. در طول تحقیقات اثبات شده است که ناحیه های مختلف مغز زنان به ویژه بخش احساسی، روحی، تمرکز و کنترل ضربه و ناحیه مربوط به غم و ناراحتی در مقایسه با مغز مردان فعال تر و کارآمدتر می باشد.

اما در مردان مشاهده شده ناحیه مربوط به همکاری – هماهنگی و تجسم مغز مردان بهتر از مغز زنان می باشد.

همچنین دانشمندان دریافتند مغز زنان برای انجام چند مسؤولیت، و مغزهای مردان، برای انجام یک مسؤولیت منفرد اما پیچیده ساختاربندی شده است، چه این مسؤولیت خواندن یک نقشه، چه پختن غذا باشد.

همین متفاوت بودن در مغز زنان و مردان، موجب ایجاد تفاوت هایی در رفتار و عملکرد مردان و زنان می شود. در زنانی که در این تحقیقات شرکت داشته اند، خطر ابتلا به آلزایمر، افسردگی، ناراحتی بیشتر از مردان بوده است اما در مردان بیشتر در معرض خطر ابتلا به مشکلات رفتاری، کم توجهی و بیش فعالی هستند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3274
تعداد کل بازدیدها: 754792

نظرات کاربران

*