آیا می دانید علل چاقی چیست؟ 10 کاری که موجب چاقی کدامند؟

آیا می دانید علل چاقی چیست؟ 10 کاری که موجب چاقی کدامند؟

چاقی می تواند علل و دلایلی بسیاری داشته باشد، علل بسیاری عامل بروز چاقی در انسان می شود، اما چند علت وجود دارد، که از علل اصلی چاقی انسان می باشند، ولی معمولا بسیاری از مردم نسبت به آن ها بی توجه هستند و یا اصلا از آن خبر ندارند. از این رو، در یادداشت حاضر، به ده علت چاقی که معمولا با توجهی مردم روبرو است، اشاره می کنیم.

چاقی و چاق شدن یکی از مشکلات و معضلاتی است که امروزه گریبانگیر بسیاری از مردم در کشورهای مختلف می باشد، تبلیغ بسیار زیاد داروهای لاغری، گن ها و غیره شاهدی بر این مدعا می باشد، که چاقی مشکلی جهانی است و بسیاری از مردم از آن رنج می برند. اما بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر اشتهای خود را کنترل کنند و یا برخی از غذاها را مصرف کنند چاق نخواهند شد، در حالی که علل دیگری هم عامل چاقی است و باید به آن ها توجه نمود.

اگر شما فکر می کنید که غذاهای سرخ شده و روغنی را از رژیم غذایی روزانه ای خود حذف کنید می توانید لاغر شود، دچار اشتباه می باشد، چاق شدن انسان تنها به غذایی که می خورد بستگی ندارد. ما در این یادداشت ده مورد از کارهایی که آن ها هم موجب ازدیاد چربی در بدن می شود را به شما معرفی می کنیم. این کارهای عبارتند از:

1- موقعی که زیاد می خوابید، هورمون کورتیزول (Cortisol) در بدن بیشتر ترشح می شود. و این موجب می شود که بعد از بیدار شدن از خواب اشتها به خوردن بیشتر شود. اگر می خواهید که چاق نشوید، لازم است در طول 24 ساعت 7 الی 9 ساعت بخوابید. و خواب بیشتر از آن ممنوع باشد.

2- صبح ها که از خواب بیدار می شوید، پنجرها را باز می کنید تا از نور خورشید استفاده کنید، بر اساس تحقیقات ثابت شده است که؛ در زمانی طلوع خورشید، به مدت 20 الی 30 دقیقه شعاع نور آفتاب موجب طبیعی و نرمال شدن وزن می باشد. پس از نوع صبحگاهی خورشید استفاده کنید.

3- کارشناسان می گویند کسانی که به مدت طولانی وزن خود را نکشیده اند، تمایل به چاقی دارند. بر اساس عقیده آنها افرادی که خود را بیشتر وزن می کنند بیشتر تمایل به لاغری و کنترل وزن دارند. پس بهتر است هر چند وقت خود را وزن کنیم.

4- برخی از افراد در صبحانه غذا کمتر می خورند، و اعتقاد دارند که در لاغری آنها اثر گذار می باشد. اما این گونه نیست، خوردن کامل صبحانه و نهار و کم کردن شام موجب لاغری در انسان می شود. حتی برخی از کاشناسان مردم را به خوردن مواد غذایی پر گالری در صبحانه توصیه می کنند.

5- برای اینکه چاق نشوید، از خوردن همه غذایی که در بشقابتان وجود دارد امتناع کنید.

6- نشستن طولانی مدت بر روی صندلی موجب چاقی انسان می شود. تلاش کنید از این کار دست بکشید. و یا اگر کارتان به گونه ای است که باید روی صندلی بشینید، سعی کنید تا حد امکان آن را کم کنید.

7- نوشیدنی های گازدار موجب چاقی انسان می شود. در ترکیبات آن گالری و شکرد زیادی وجود دارد.

8- تنظیم خواب از کارهایی می باشد، که مانع از چاقی می شود. هر چقدر هم که خسته باشید، تلاش کنید زودتر از سال 22.00 به تخت خواب نروید.

9- در اتاقی که روشن است نخوابید، شب خواب، تلویزیون و یا نور کامپیوتر بر روی سیستم عصبی و ازدیاد چربی تاثیر دارد.و موجب چاقی می شود.

10- از زمان خواب شب تا صبح دیگر وارد آشپرخانه نشوید، قول دهید و به ان عمل کنید، این کار مانع از چاقی شما خواهد شد.

باید توجه داشت که چاقی عامل بسیاری از بیماری ها مانند بیماری قلبی – عروقی، سرطان و غیره می باشد، بنابراین باید به عللی که موجب چاق شدن انسان می شود، توجه کرد و تلاش نمود تا حد امکان مانع از انجام این کارها شد و علل چاقی را از بین برد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 914
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 2054
تعداد کل بازدیدها: 108734
آیا می دانید علل چاقی چیست؟ 10 کاری که موجب چاقی کدامند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)