آیا می دانید سرپا کار کردن در تمام طول روز مضر است؟ زیان های کار کردن سرپایی

آیا می دانید سرپا کار کردن در تمام طول روز مضر است؟ زیان های کار کردن سرپایی

کار کردن در کنار همه مزایایی که دارد، می تواند در صورت بی توجهی به شرایط کار و اصول آن، مضرات و زیان هایی را هم داشته باشد، به همین دلیل لازم است در حین کار به شرایط کار توجه شود، در تحقیقی محققان کانادایی نشان داده اند که کسانی که سرپا کار می کنند در تمام طول روز، بیشتر از کسانی که نشسته کار می کنند، در خطر ابتلا به بیماری قلبی هستند.

ما انسان ها همیشه در طول زندگی خود به کاری مشغول هستیم، و هر کسی کاری را انجام می دهد، برخی کارها نشسته و برخی دیگر سرپا هستند، اما کار کردن می تواند زیان های مختلفی به بدن داشته باشد، اخیرآ در تحقیقی که محققان کانادایی انجام داده اند، ثبات شده که سرپا کار کردن در تمام طول روز مضر می باشد.

محققان کانادایی 7320 نفر شرکت کننده را مورد مطالعه قرار داده اند، تا نشان دهند که نشسته و سرپا کار کردن در تمام طول روز چه تاثیری بر ارگانیسم بدن دارد. شرکت کنندگان در این تحقیق در طول هفته حداقل به مدت 15 ساعت نشسته و یا سرپا کار کردند، این تحقیق در طول 12 سال انجام شده و در شروع تحقیق هیچ کدام از شرکت کنندگان دچار ناراحتی قلبی نبودند.

نتایج به دست آمده از این تحقیق نشان داد که، کسانی که سرپا کار کردن دو برابر بیشتر از کسانی که نشسته کار کردن در خطر ابتلا به ناراحتی قلبی می باشند. همچنین اثبات شد مردانی که در سرکار هم نشسته و هم سرپا کار می کنند، 39 درصد بیشتر احتمال دچار شدن به بیماری قلبی را در مقابل کسانی که نشسته کار می کنند دارند، اما زنانی که هم نشسته و هم سرپار کار می کنند، 80 درصد بیشتر احتمال دچار شدن به بیماری قلبی را در برابر زنانی که نشسته کار می کنند، دارند.

محققان کانادایی از نظر کارشناسان هم در تحقیق خود استفاده کردند، بر اساس نظر کارشناسان، در افرادی که سرپا کار می کنند، چون خون به سمت پا جریان می یابد موجب وارد شدن فشار بر قلب می شود. به همین دلیل سرپا بودن طولانی موجب بیماری قلبی است. همین وضعیت در زنان حتی می تواند منجر به سقط جنین نیز شود، کارشناسان توصیه می کنند که، کسانی که کارشان سرپایی است، هر چند ساعت امکان نشستن را داشته باشند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 250
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
K
کوروش ( 2017-10-15 12:29:25 )
مفید و قابل توجه است