آیا می دانید زبان چینی به زبان انگیسی برتری خواهد یافت؟زبان چینی چگونه زبانی است؟

آیا می دانید زبان چینی به زبان انگیسی برتری خواهد یافت؟زبان چینی چگونه زبانی است؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/05

یکی از کشورهایی که در چند دهه اخیر توانسته است رشد چشمگیری داشته باشد و به یکی از قدرت های بزرگ دنیا تبدیل شود، کشور چین می باشد، این کشور بعد از انقلاب 1949 که توانست خود را از استعمار و نفوذ بریتانیا رهایی بخشد، شروع به انجام برنامه های اصلاحی و توسعه ای کرد تا اینکه چند دهه بعد رشد چین آغاز شد، امروز رشد چین به حدی می باشد که توانسته است از بسیاری کشورهای غربی هم پیشی بگیرد. و در عرصه های مختلف به قدرت اول اسیا و یکی از قدرت های مطرح دنیا تبدیل شود، با رشد چین زبان چینی هم طرفداران زیادی پیدا می کند، و بسیاری از مردم، بازرگانان و تجار برای داشتن رابطه شروع به یاددگیری زبان چینی می کند.

کشور چین در دنیا، در عرصه تکنولوژی دارد رهبری می کند، در عرصه تجارت موفق ترین شرکت ها، به خاطر درآمد سالانه شان، از شرکت های فراملیتی چین می باشند. از این رو، زبان چینی در دنیا تبدیل به یکی از زبان هایی می شود که بیشترین استفاده را دارد. و می رود که بر زبان انگلیسی برتری یابد.

زبان چینی بخشی از خانواده زبان های سینی – تبتی می باشد. که زبان مادری حدود یک پنجم از مردم دنیا است.

با افزایش محبوبیت شرکت های چینی، تجار و بازرگانان هم سعی در یادگیری زبان چینی دارند. برای نمونه اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا، موسس شرکت آمازون، جف بیزوس (Jeff Bezos) و نزدیکانش و یا همسرش، مارک زاکربرگ صاحب فیس بوک، ایوانکا دختر رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ، شاهزاده بریتانیا، و دیگر اشخاص با نفوذ، شروع به یادگیری زبان چینی کرده اند.

زبان چینی هم مانند زبان انگلیسی، (که به دو لهجه اساسی آمریکایی و بریتانیایی تقسیم می شود)، هم به دو لهجه ماندارین و کانتون[1] تقسیم می شود.  

امروزه در دنیا بیش از یک میلیارد و دویست میلیون نفر به زبان چینی صحبت می کنند، و نزدیک به یک میلیارد از آنها از لهجه ماندارین استفاده می کنند.

جالب این این نکته را هم بدانید که، با آنکه خیلی از مردم دنیا تصور می کنند زبان چینی زبان سختی می باشد، ولی واقعیت آن می باشد که این زبان دستور زبان بسیار راحتی دارد و بسیار آسان می باشد. سختی زبان چینی مربوط به تن صدا ها می باشد که یک کلمه را می تواند به چهار تن صدای مختلف گفت و از آن چهار معنای متفاوت برداشت کرد.

زبان چینی الفبا ندارد و به جای آن از یکسری نمادها استفاده می شود. و هر یک از نمادها یک معنی خاصی می دهد و حتی لازم نیست در کنار هم قرار داده شوند.

در نهایت این را باید گفت که اگر کشوری در عرصه صنعت، فناوری و ... پیشرفت نماید و قدرتمند شود، تاریخ، فرهنگ، زبان و ... آن کشور هم مورد توجه قرار خواهد گرفت و بسیاری از مردم مشتاق یاد گرفتن آن خواهند شد، به همین دلیل قدرتمند شدن بهترین راه حفظ فرهنگ و زبان یک کشور می باشد.

 

[1] - زبان کانتونی استاندارد گونه رسمی و استاندارد زبان کانتونی است که به عنوان زبان پرستیژ و نیز زبان میانجی در جنوب چین بویژه گوانگ‌ژو و نیز در برخی کشورهای دیگر مانند ماکائو، هنگ کنگ، آسیای جنوب شرقی، جزیره کریسمس، سنگاپور و نیز بخشهایی از برزیل، پرو، ایالات متحده آمریکا رایج است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302974

نظرات کاربران

*