آیا می دانید خوردن گوشت خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد؟

آیا می دانید خوردن گوشت خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد؟

انسان ها در طول زندگی گوشت را به صورت های مختلف مصرف می کنند و مصرف گوشت یکی از اصلی ترین مواد غذایی هر انسانی در طول زندگی خود می باشد، اما خیلی از انسان ها به مضرات و زیان های مصرف زیاد گوشت توجهی ندارند، در این مطلب مضرات زیاده روی در مصرف گوشت بررسی شده است.

کسانی که در طول هفته بیش از 5 وعده غذایی گوشت می خورند دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری سرطان کولورکتال می باشند، سرطان کولورکتان در طول تاریخ بیشتر نوع سرطان انتشار یافته می باشد که بیشتر مرگ را در پی داشته اشت.

تحقیقی که در آمریکا، کانادا، استرالیا و اروپا بر روی بیش از 1800 انسان انجام شده است نشان می دهد، که کسانی که گوشت زیاد مصرف می کنند در بدنشان با ازیاد نیترات مواجه هستند، گوشت های خشک شده، گرما دیده، و پخته شده و بسته بندی شده را می توان معالجه کرد، و اثرات ان را از بین برد اما بیکن، ژامبون، کالباس، سوسیس و پاستو زیان هایشان بیشتر است.

محققان با مقایسه ژنوم، 9 هزار انسان مبتلا به سرطان کولورکتان با 9 هزار انسان سالم به این نتیجه رسیده اند که، سرطان کولورکتان تشکیل شده از اتحاد 30 نوع ژن می باشد. که نتایج تحقیقات به ما می گوید این ژن ها دارای دو نوع ویتامین هستند، و در کسانی که هر روز گوشت مصرف می گویند، نشان دهنده احتمال به وجود آمدن سرطان می باشند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 250
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)