آیا می دانید برخی از غذاها بر خوشبختی انسان تاثیر می گذارند؟ تاثیر غذاها بر خوشبختی

آیا می دانید برخی از غذاها بر خوشبختی انسان تاثیر می گذارند؟ تاثیر غذاها بر خوشبختی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/25

خوشبختی به عوامل زیادی بستگی دارد، و اصولا، عوامل مختلف در خوشبختی انسان نقش دارند، انجام کار خاص، خوردن غذایی خاص، و ... می تواند به ایجاد حس خوشبختی و یا بدبختی در انسان بیانجامد، ار این رو، می تواند گفت که انسان می تواند با انجام کاری و با خورد غذایی حس خوشبختی داشته باشد، پش چه بهتر ما بدانیم چه غذاهایی در ما حس خوشبختی را به وجود می آورند.

خوشبختی یعنی احساس رضایت از زندگی، بدین معنا که مهم این نیست شما واقعا خوشبخت هستید یا نه، همین که احساس خوشبختی کنید، یعنی اینکه شما خوشبخت هستید. اما چگونه می توان احساس خوشبختی کرد؟ آیا خوردن برخی از غذاها موجب ایجاد حس خوشبختی در ما می شود؟

در جواب این سولات باید گفت که غذاهایی وجود دارند، که انسان با خوردن انها احساس خوشبختی می کند. غذاهایی که بر روح و روان انسان و سلامتی وی تاثیر می گذارند، و اوقاغت خوشی را به همراه می آورند. با خوردن برخی غذاها انسان سرحال و سرزنده می شود.

غذاهایی که در ترکیباتشان منیزیم، امگا 3 و زینگ دارند، برای ترشیح هورمون خوشبختی در بدن انسان لازم می باشند.

از جمله این غذاها عبارتند از:

1- موز: سرشار از ویتامین B6 می باشد، این میوه موجب افزایش سنتز سروتونین و دوپامین در بدن می شود.

2- آب پرتغال: این نوشیدنی بهترین نوشیدنی می باشد که بر روحیه شما تاثیر مثبت می گذارد. آب پرتغال سرشار از ویتامین C می باشد. این ویتامین موجب تعادل گیرنده های عصبی مغز می شود، و به این طریقه علائم افسردگی را در انسان کاهش می دهد.

3- گردو: اگر خوردن مقداری خشکبار موجب خوشبختی شما می شود، بهتر است گردو را برای خوردن انتخاب کنید. چرا که گردو با ویتامین اومگا 3 سرشار می باشد. و موجب بهبود اخلاق و خوش خلقی در انسان می شود.

4- تره و اسفناج

این سبزیجات در ترکیباتشان سرشار ار منیزیم می باشند که با عوامل استراس زا در بدن انسان مقابله می کنند. منیزیم باعت از بین رفتن علائم بیماری عصبی و همچنین ناراحتی و عصبانیت می شود.

5- ماهی

ماهی سرشاز ار هورمون سروتوتین امگا 3 می باشد. که موجب می شود انسان احساس بهتری داشته باشد.

با خوردن غذاهای گفته شده در این یادداشت ما می توانیم حس خوشبختی را در خودمان به وجود آوریم و بدانیم که خوشبختی به این نیست که چقدر ثروت داریم، خوشبختی به این است که چقدر احساس خوشبختی می کنیم.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3274
تعداد کل بازدیدها: 754841

نظرات کاربران

*