آیا می دانید انسان های باهوش سریعتر لاغر می شوند؟

آیا می دانید انسان های باهوش سریعتر لاغر می شوند؟

خیلی از مردم دنیا از چاقی و اضافه وزن رنج می کشند، و به دنبال راههای هستند که بتوانند روزن خود را کاهش دهند، اکثر مردم بر این عقیده هستند که فعالیت های فیزیکی و ورزش کردن تنها راهی است که می تواند به کاهش وزن کمک کند، در حالی که برای همه امکان فعالیت فیزیکی و ورزش وجود ندارد؛ از این رو محققان اعلام کرده اند فعالیت ذهنی هم در کاهش وزن موثر می باشد.

در دنیای امروز بسیار از مردم از پیر و جوان به دنبال تناسب اندام و لاغری می باشند. و سخت تلاش می کنند نا اندامی زیبا داشته باشند، به همین دلیل بسیاری از مردم برای رهایی از اضافه وزن به داروهای لاغری و یا ورزش کردن روی می آورند. اما کسانی هم وجود ندارد، که به علت شرایط کاری فرصتی برای ورزش کردن ندارند و یا به علت بی اعتماد به داروهای لاغری و زیان های آن تمایلی به استفاده از آن ندارند. از این رو، تلاش می کنند با انجام دادن کارهای فکری ورزن خود را کم کنند.   

دانشمندان اعلام کرده اند که کارهای فکری مانند حل جدول می تواند به لاغری انسان کمک کند.

دانشمندان این خبر را برای کسانی که از اضافه وزن زیاد رنج می کشند به عنوان خبر خوش اعلام کرده اند. بر اساس گفته آنها، اشخاصی که می خواهند لاغر شوند ولی امکان فعالیت فیزیکی را ندارند، لازم است که از ذهن خود کار بکشند و فعالیت های ذهنی داشته باشند. حل کردن جدول، حل کردن معما و پازل، و یا کارهای علمی، برای لاغری مفید می باشد.

دلیل اصلی این است که وقتی مغز مشغول کار می باشد، برای فعالیت نیاز به گالری بیشتری دارد. چرا که مغز وقتی به کاری مانند حل جدول مشغول است، در مغز هزاران سلول درگیر کار هستند که نیاز به انرژی زیادی دارند. در نتیجه این موجب می شود که در ارگانیسم انسان گالری زیادی مصرف شود.

هر نوع استرسی که مغز تجربه می کند ،مثل بازی های تاکتیکی /منطقی یا هر نوع بازی که برای انجام آن ،چین بر پیشانی شما نقش می بندد ،مغز نیاز به دریافت گلوکز بیشتری از خون خواهد داشت تا بتواند کاملا قدرتمند و ماهرانه و سریعتر شما را پیروز میدان سازد.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 248
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)