آیا می دانید ارگانیسم بدن زنان برای ورزش ایده آل تر از ارگانیسم بدن مردان می باشد؟

آیا می دانید ارگانیسم بدن زنان برای ورزش ایده آل تر از ارگانیسم بدن مردان می باشد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/15

در بین مردم اکثریت فکر می کنند که مردان به علت داشتن بنیه بدنی قوی و عضلات زیاد در بدنشان در مقایسه با زنان از توانایی بیشتری برای ورزش کردند برخوردار می باشند و زنان در این عرصه توانایی کمتری دارند، در حالی که تحقیقات اخیر نشان می دهد که ارگانیسم بدن زنان به علت جذب زیاد اکسیژن توانایی بیشتری ورزش کردن دارند.

ورزش کردن در بسیاری از کشورها، بیشتر به نام مردان شناخته می شود تا زنان، و بیشتر این مردان هستند که به ورزش های مختلف مشغول می شوند، چرا که خیلی ها فکر می کنند که بدن مردان توانایی بیشتری دارد، اما تحقیقات نشان می دهد که ارگانیسم بدن زنان برای ورزش کردن شرایط بهتری در مقایسه با ارگانیسم بدن مردان دارد و زنان کمتر از مردان در ورزش کردن خسته می شوند.

متخصصان به این نتیجه رسیده اند که، ارگانیسم بدن زنان در مقایسه با ارگانیسم بدن مردان، شرایط بهتری برای ورزش کردن دارد. دلیل این، امر به صورت عمومی این است که، در زنان میزان جذب و تنفس اکسیژن به سرعت بیشتری می باشد. و ریسک خستگی عضلات در زنان کمتر است. علاوه بر این، وقتی در بدن زنان اکسیژن وارد می شود در مقایسه با ارگانیسم مردان 30 برابر بیشتر در آنها فعالیت و تحرک ایجاد می نماید.

بر اساس گفته های استاد دانشگاه واترلو کانادا، آقای ریچارد هیسون، عضلات زنان از اکسیژن را از خون خیلی زودتر جدا می کند و این هم برای تقویت سیستم هوازی در زنان تاثیر گذار می باشد.

این مطلب در مورد تحقیقی که در ارتباط با 18 داوطلب فعال، انجام شده اثبات گردیده است. (در این تحقیق مردان و زنان نسبت 50 به 50 بودند) در همه داوطلب ها، ورزش هایی که خیلی سخت نیستند انجام گرفته است.

در زمان انجام این تحقیق، دانشمندان سرعت ضربان قلب، مقدار اکسیژن موجود در بافت ها، و همچنین مقدار خون در شریان ها و در رگ ها، را اندازه گیری کردند و نتایج متفاوتی به دست آوردند. بر اساس این تحقیق اشکار شده است که، در زمان تمرین، بدن زنان، اکسیژن را در مقایسه با بدن مردان زودتر جذب می کند، و این نشان می دهد که؛ عضلات زنان در مقایسه با عضلات مردان خیلی کمتر خسته می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299044

نظرات کاربران

*
B
ب.ش ( 2017-12-14 15:32:10 )
خیلی اطلاعات خوبی بود و بسیار جدید.