آیا می دانید آجیل ها و خشکبارها چه فوائدی دارند؟ فوائد مغز میوه ها چیست؟

آیا می دانید آجیل ها و خشکبارها چه فوائدی دارند؟ فوائد مغز میوه ها چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/14

یکی از محبوب ترین غذاها و تنقلات انسان، مصرف خشکبار می باشد، به ویژه ایرانیان در زمان عید نوروز، به مصرف اجیل و خشکبار روی می آورند، اما لازم است بدانید که خشکبارها فوائد بسیاری زیادی دارند، و بهتر است در صورت امکان در طول سال به صورت مداوم مصرف شوند و تنها از اکتفاء کردن به مصرف در آن مناسبت ها غیره پرهیز شود. از این رو، در این یادداشت فوائد باورنکردنی آجیل و خشکبار را تقدیم شما می کنیم.

بر اساس نظر کارشناسان تغذیه، گردو، بادام، فندوق، پسته، و ... همیشه در بین خشکبارهای پر فائده بوده اند.

خشکبارها برای مغز، قلب، خیلی فائده دارند، و همچنین برای سیستم دفاعی بدن تاثیر مثبت می گذارند، در مردان موجب افزایش نیرو و قوت مردان می شود.

فوائد خشکبار و آجیل ها عبارتند از:

1- تقویت کننده و پرورش دهنده عضلات:

خشکبارها به تقویت و پرورش عضلات کمک می کنند، همچنین مصرف خشکبار بعد از آسیب دیده گی عضلات، به ترمیم سریع عضلات کمک می کند. به همین دلیل کارشناسان برای کسانی که در صدد پرورش و افزایش سایز عضلات خود هستند، توصیه می کنند که از خشکبار استفاده کنند.

2- تقویت کننده حافظه:

استرس، خستگی های مزمن، تغییرات در ذهن موجب ایجاد فراموشی و هواس پرتی در انسان می شود. نتایج تحقیقات علمی اثبات کرده است که، خشکبارها به ویژه گردو برای تقویت حافظه بسیار مفید می باشد. دانشمندان توصیه می کنند که برای فعالیت بهتر مغز و افزایش حافظه هر روز 5 الی 6 عدد گردو مصرف شود.

3- کاهش دهنده درد:

دانشمندان آمریکایی اثبات کرده اند که، خشکبارهای دردهایی که ناشی از اسپاسم می باشد را کم می کنند.

4- افزایش توان حامله شدن و کمک برای حاملگی:

خشکبارها سرشار از ویتامین E می باشند. که این ویتامین برای تقویت قوای جنسی مردان و زنان مفید است. متخصصان زنان و بارداری در استرالیا، برای زنانی که می خواهند حامله شوند توصیه می کنند که روزی 1 مشت خشکبار مصرف کنند.

5- برای لاغر شدن مفید می باشند:

تحقیقات علمی ثبات کرده اند که، خوردن یک مشت خشکبار در طول روز به لاغری انسان کمک می کند، خشکبارها موجب کاهش اشتها، و ایجاد حس سیری در انسان به مدت طولانی می شوند.

برای حفظ سلامتی و تندرستی، داشتن تغذیه سالم بسیار موثر است، مصرف مغزها می تواند برای سلامتی انسان بسیار مفید باشد و تاثیر زیادی بر جسم و روان ما داشته باشد. پس سعی کنیم مصرف خشکبار را از زندگی خود حذف نکینم و یا ان را کاهش ندهیم.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 277014

نظرات کاربران

*