آیا می خواهید فرزندتان بلند قد شود؟ برنامه غذایی روزانه برای قد بلند شدن

آیا می خواهید فرزندتان بلند قد شود؟ برنامه غذایی روزانه برای قد بلند شدن

بلند قد شدن آرزوی خیلی از انسان می باشد و بسیار از والدین آرزو دارند فرزندانی بلند قد داشته باشند، برخی از مختصصان و کارشناسان تغذیه معتقدند که داشتن قد بلند مربوط به ژنیتیک است و برخی دیگر توصیه می کنند افراد به ورزش های کششی بپردازند، در کنار این ها برخی دیگر از متخصصان بر اهمیت تغذیه تاکید دارند، بر اساس گفته این محققان برخی از غذاها مانند مواد لبنی و یا خشکبار در افزایش قد کودکان تاثیر بسزایی دارد.

همه پدر و مادرها دوست دارند، فرزندشان بلند قد شود، اما چگونه می شود، این را بدست آورد. برخی از کارشناسان می گویند که بلند قد شدن مربوط به ژنیتیک است و برخی دیگر برای بلند قد شدن فرزندان خوردن یکسری از غذاها را توصیه می کنند. به همین دلیل لازم است والدین دقت ویژه ای بر روی خوراک و غذای فرزندان خود داشته باشند. مخصوصا والدینی که دوست دارند فرزندشان بلند قد شود، غذاهای زیر را در برنامه غذایی روزانه کودک بگنجانند.

- شیر و محصولات لبنی

شیر و محصولات لبنی منبع سرشاری از کلیسم می باشد، به ویژه برای رشد استخوان ها و دندان ها و استحکام لازم آنها خوردن مواد لبنی مانند شیر، ماست، پنیر، دوغ و ... توصیه شده است. و لازم است در برنامه خوراک روزانه کودکان گنجانده شود. در طول روز برای کودکان دو استکان شیر و یک استکان ماست بدهید. همچنین می توانید در وعده های غذایی مانند ناهار و شام از دوغ استفاده کنید.

- پنیر چدار

همه انواع پنیرها در ترکیب خود دارای کلیسم می باشند، اما صد گرم پنیر چدار دارای 720 میلی گرم کلیسم است. به همین دلیل لازم است این پنیر در آشپرخانه شما وجود داشته باشد.

- کنجد

یکی از مواد غذایی که دارای کلیسم زیاد می باشد، کنجد است. اگر کنجد را به تنهایی نمی توانید مصرف کنید می توان آن را با مواد غذایی دیگر مصرف کرد. اما باید توجه شود که در مصرف کنجد زیاده روی نکیند چرا که دانه های کنجد دارای روغن فراوانی است که ممکن است سبب چاقی کودکان شما شود.

- خشکبار

خشکبارها یکی از غذاهای مورد علاقه کودکان می باشند که دارای کلیسم زیادی هستند. اگر فرزندتان به اندازه کافی شیر و محصولات لبنی مصرف نمی کند، برای کمک و جبران این کمبود می توانید از فندق، بادام، گردو و ... استفاده کنید. در طول روز به اندازه یک مشت خوردن این غذاها، در رشد قد فرزندان بسیار اثر گذار می باشد.

علت بلند قد شدن فرزندان مصرف کلیسم و ویتامین دی می باشد، در کنار مواد غذایی بالا که گفته شد، مصرف مواد غذایی دارای ویتامین دی لازم است. روغن ماهی در جذب کلیسم مفید است. شیر غنی شده با ویتامین دی، پنیر و تخم مرغ هم می تواند استفاده شود. اما منبع اصلی ویتامین دی نور خورشید می باشد. اگر فرزند شما امکان استفاده کافی از نور خورشید را ندارد، احتمال قد بلند شدنش بسیار کم است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 735
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1403
تعداد کل بازدیدها: 48006


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
A
علی ( 2017-10-11 16:18:04 )
مفید و خوب بود