آیا می توان مانع از عطسه شد | خطرات نگه داشتن عطسه چیست

آیا می توان مانع از عطسه شد | خطرات نگه داشتن عطسه چیست

یکی از واکنش های طبیعی بدن عطسه کردن می باشد، که معمولا همه انسان ها در شرایط مختلف و در طول روز عطسه می کنند، گاهی عطسه علامت بیماری و گاهی علائم و علل دیگری دارد. ولی برای از افراد به علل مختلف گاهی تلاش می کنند، مانع از عطسه شوند. در حالی که تحقیقات نشان می دهد که این کار خطرناکی است.

عطسه کردن عملی ارادی نمی باشد و خود به خود روی می دهد. به همین دلیل امکان جلوگیری از آن هم امکان پذیر نمی باشد. عطسه کردن می تواند علائم و نشانه برخی از بیماری ها باشد و یا به علت وجود میکروب های مختلف در اطراف ما باشد.

با این حال در مورد عسطه کردن، دانشمندان یکسری از تحقیقات جالب انجام داده اند. بر اساس تحقیقات برخی از دانشمندان، به علت این که عطسه کردن آنی می باشد، در این موقع سلول های مغز کار نمی کنند. به همین دلیل، عطسه های طولانی مدت و عطسه کردن پشت سر هم، می تواند سبب مرگ شود.

گاهی در امکان عمومی افراد تلاش می کنند، که جلوی عطسه کردن خود را بگیرند، حتی ممکن است عطسه بسیار قوی باشد. در حالی که از زیان های آن بر روی بینی خود خبر ندارند. حتی در این موقع احتمال ایست قلبی و یا احتمال مرگ وجود دارد.

یکی دیگر از مطالب و موضوعاتی که در بین مردم رواج دارد، این است که با عطسه کردن، دردهای ناشی از بیمار کاهش می یابد. با این حال پزشکان با این فکر و عقیده موافق نیستند.

بر اساس گفته های درمانگر النور سلیمانلی (Elnur Süleymanlı)، افرادی که تلاش می کنند، در زمان عطسه کردن جلوی آن را بگیرند، از عوارض جدی آن خبر ندارند. بر اساس گفته های این درمانگر یقینا در زمان عطسه کردن، نمی توان آن را نگه داشت، چرا که عطسه کردن واکنش طبیعی بدن به چیزی بیگانه در بدن می باشد و کسانی که تلاش می کنند مانع از عطسه کردن شوند، با عوارض مختلف آن مانند، آسیب دیدن پرده گوش، خونریزی بینی، تار شدن بینایی، سر درد و همچنین ترکیدن رگ های خونی احتمال دارد، مواجه شوند. کسانی که تلاش می کنند، مانع از عطسه خود شوند، به این طریقه میکروب هایی که با عطسه از بدن دفع می شوند، را در بدن نگه می دارند. به همین دلایل اصلا جلوی عطسه را نباید گرفت و مانع از آن شد.

بر اساس گفته های سیلمانلی، عطسه کردن دارای چندین فائده هم می باشد، که عبارتند از:

1- عطسه کردن به محافظت از ارگانیسم بدن کمک می کند.

2- اساس و بنیاد سیستم ایمنی بدن را عطسه کردن تشکیل می دهد.

3- عطسه کردن مجرای تنفسی فوقانی را از باکتری ها و اشیای خارجی تمیز می کند و نیز محافظت می نماید.

اما اینکه در بین مردم گفته می شود، عطسه برای کاهش انواع دردها خوب است، نادرست است. عطسه کردن واکنش طبیعی بدن به مواد و آلرژی های مختلف می باشد، که ارگانیسم بدن را تحریک می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
آیا می توان مانع از عطسه شد | خطرات نگه داشتن عطسه چیست
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)