آیا می توان با همسر قبلی خود رابطه داشته باشیم؟ | آیا می توان با زن قبلی خود دوست ماند؟

آیا می توان با همسر قبلی خود رابطه داشته باشیم؟ | آیا می توان با زن قبلی خود دوست ماند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/10

 جدا شدن در یک رابطه عاطفی و یا حتی زناشویی می تواند بسیار  گیج کننده باشد. شما می دانید که دیگر نمی توانید یک زن و شوهر باشید، اما آیا این بدان معناست که باید رابطه دوستانه خود را نیز ترک کنید؟ به غیر از همه اینها، اگر چه رابطه عاطفی شما پایان یافته و کار نمی  کند اما همچنان به مراقبت از یکدیگر احتیاج دارید. پس چکاری باید انجام بدهیم؟

برای کمک به تصمیم گیریتان می توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید تا از طریق خواندن و پاسخ به سوالات زیر بتوانید به تجزیه و تحلیل این موضوع برسید که آیا باید رابطه خود را تمام کنید ویا نه می توانید یک دوست خوب برای همسرخود باشید؟


خواسته واقعی شما برای ادامه رابطه چه خواهد بود؟
مهم این است که در مورد آنچه واقعا فکر میکنید و احساس میکنید نسبت به همسر سابق خودتان با خودتان صادق باشید. شاید شما احساس می کنید که عشق از رابطه شما خارج شده است، اما دوستی شما هنوز قوی است. برخی از افراد، با این حال، برخی تظاهر می کنند که دوست دارند با همسر خود تنها دوست باشند، در حالی که آنچه واقعا می خواهند، فرصتی است برای بازگشت به زندگی عاشقانه با همسر خود بدون اینکه حق انتخابی براب همسر خود قایل باشند.
 این موضوع دو جنبه منفی دارد و آن این است که می تواند در آنها بی سر و صدا احساس شکنجه ایجاد نماید. اگر آخرین سناریو که توصیف نمودیم وصف الحال شماست وقت آن رسیده است که همسر سابق خود را به طور کامل رها کنید. این به شما این امکان را می دهد که زیان ها را بپذیرید و در زندگی خود به جلو حرکت کنید.

چطور با یکدیگر ارتباط برقرار می کنید؟
زوج هایی که می توانند در یک فضای دوستانه زندگی کنند، ممکن است بتوانند به دوستانی خوب تبدیل شوند. اما آن هایی  که جدایی سختی و عاشقانه ای داشته اند بهترین حالت این است که بیشترین فاصله را از هم داشته باشید. هنوز هم می توانید یکی دیگر از آرزوهای خود را در حالی که تصمیم به رفتن به راه های جداگانه خود را دارد، آرزو کنید.

چگونه تعاملات شما را در مورد خودتان احساس می کنید؟

اگر شما و همسرتان به مراقبت از یکدیگر احتیاج داشته باشید و این را به شیوهای بیان کنید که در مورد خودتان احساس خوبی داشته باشید، احتمال این است که شما دوستی جامعی داشته باشید. از سوی دیگر، اگر قرار گرفتن در معرض سقوط شما از نظر خودتان شک و تردید باشد، ممکن است بخواهید عقل سلیم تلاش برای حفظ دوستی را دوباره در نظر بگیرید.

اگر سوالات فوق به شما این احساس را می رسانند که شما نیاز دارید که از  همسر سابق خود فصاله داشته باشید، با دنبال کردن دو سؤال بعدی خود را بیشتر محک بزنید.

چقدر فکر میکنید که باید از خود فاصله بگیرید؟
ممکن است که شما برای گذار از رابطه قبلی خود به رابطه جدید به زمان نیاز داشته باشید تا از شکاف ایجاد شده بهبود یابید.همچنین برای ارتباط برقرار نمودن دوباره با همسر سابق خود باید از  لحاظط روحی قوی بوده واز  ریکاوری شده باشید. بهتر است که خودتان را به محدودیت زمانی محدود نکنید. در عوض، بر خود و عواطف خود نظارت کنید و در نظر بگیرید که هر گام در مسیر راه برداشته شود که به نفع شما باشد.

به چه میزان فاصله با همسر قبلی خود نیاز دارید؟
پاسخ به این سوال می تواند رابطه عمیقی با این موضوع داشته باشد که زندی زناشویی قبلی شما در چه وضعیتی بوده و جدا شده است. اگر با دیدن همسر قبلی خود دچار ناراحتی شدید می شوید بهترین راه برای شما این است که حتی ارتباطات کوچکتان را نیز با وی محدود نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 726
تعداد کل نظرات : 31
تعداد کل آرا: 645
تعداد کل بازدیدها: 408014

نظرات کاربران

*