آیا می‌توانید یک روز را بدون تلفن‌ همراه خود سپری کنید؟

آیا می‌توانید یک روز را بدون تلفن‌ همراه خود سپری کنید؟

فقط برای یک روز وقتی از خانه به مقصد سرکار یا دانشگاه بیرون می‌روید، تلفن‌همراهتان را با خودتان نبرید. آن را در خانه بگذارید، می‌توانید اینکار را بکنید؟

زندگی امروزی تا حد زیادی به تلفن‌همراه وابسته است. اکثر افراد بدون وجود آن نمی‌توانند منزلشان را ترک کنند و اگر آن را جا بگذارند انگار تکه‌ی مهمی از خودشان را گم کرده‌‌اند. امروزه تلفن همراه، بخصوص تلفن‌های هوشمند، به جزئی از زندگی انسان‌ها تبدیل شده‌اند

اگر تلفنتان را برای چند ساعت در خانه جا بگذارید چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا احساس استرس، ناامنی و ناخوشنودی دارید؟ اگر برای چند ساعت نتوانید صفحات اجتماعی را چک کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

جوان‌ها حتی نمی‌توانند تصور کنند که دنیا قبل از اختراع تلفن‌های همراه چطور بوده است. این وسیله‌ی کوچک چنان به قسمت جدانشدنی از زندگی‌هایمان تبدیل شده است که زندگی بدون آن متصور نیست. درواقع این فقط منحصر به قشر جوان جامعه نیست و مردم در همه سنین نمی‌توانند روزشان را بدون موبایلشان بگذرانند.

فقط فکر بودن بدون موبایلتان، حتی برای زمانی کوتاه، به شما استرس می‌دهد.

ممکن است دلایل مختلفی را برای اینکه چرا به موبایلتان نیاز دارید ارائه کنید:
– اگر همسرتان به شما نیاز داشته باشد چه؟
– اگه موقعیت اضطراری پیش بیاید و به یک تلفن نیاز پیدا کنید چه؟
– باید با دوستانتان در ارتباط باشید.
– باید اخبار را بخوانید.
اینها چند مورد از بهانه‌هایی است که احتمالاً به آن فکر می‌کنید.
تمان این دلایل منطقی هستند. ولی در گذشته مردم بدون موبایل زندگی می‌کردند، خیلی خوب هم زندگی می‌کردند.
هیچ اشکالی ندارد که برای چند ساعت کسی نداند شما کجا هستید. مطمئناً دنیا تمام نمی‌شود.
بدون تلفنتان شما از دنیای اطرافتان باخبر خواهید شد. حتی غذاها طعم دیگری برایتان خواهند داشت چون وقتی غذا می‌خورید فقط روی خوردنتان متمرکز می‌شوید نه اتفاقی که روی صفحه موبایلتان می‌افتد.
جا گذاشتن مویابل در خانه نیاز به قدرت درونی و اراده دارد و درنتیجه این تمرین بسیار خوبی برای رشد و پیشرفت این توانایی‌هاست. البته کار آسانی نیست و اگر اینکار را بکنید مطمئناً دستاورد بسیار بزرگی برایتان خواهد بود.

راه ساده تر این است که موبایلتان را با خودتان ببرید و آن را در کیف یا جیبتان بگذارید ولی تا وقتی به خانه برگردید آن را خاموش نگه دارید. این آن حس امنیت را برایتان تامین می کند. ولی باید تمام روز قدرت درونی تان را نشان دهید و برای روشن کردن موبایلتان وسوسه نشوید.

یک راه دیگر این است که هر از گاهی به مدت سی دقیقه موبایلتان را خاموش کنید. البته وقتی منتظر یک تماس مهم هستید نباید اینکار را بکنید. امتحانش کنید .شک نکید شما میتوانید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 137
تعداد کل نظرات : 19
تعداد کل آرا: 1133
تعداد کل بازدیدها: 74918


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)