آیا مواد غذایی حاوی کلسترول بالا لزوما کلسترول خون شما را بالا می برند؟

آیا مواد غذایی حاوی کلسترول بالا لزوما کلسترول خون شما را بالا می برند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/08/21

بهترین شواهد و مدارک موجود اظهار می کنند که چربی اشباع شده، بیش تر از مواد غذایی حاوی کلسترول، کلسترول بدن را بالا می برند.

بهترین شواهد و مدارک موجود اظهار می کنند که چربی اشباع شده، بیش تر از مواد غذایی حاوی کلسترول، کلسترول بدن را بالا می برند.

چه شواهدی وجود دارد که مواد غذایی حاوی کلسترول و دیگر چربی ها بر روی میزان کلسترول خون تاثیر می گذارند؟

مواد غذایی حاوی کلسترول بالا مانند تخم مرغ یا پنیر، می توانند میزان کلسترول خون را افزایش دهند اما این تاثیر بسته به هر فرد متغیر است. مهم ترین شواهد و مدارکی که موجود است نشان می دهند که چربی اشباع شده، بیش تر از مواد غذایی حاوی کلسترول، کلسترول بدن را بالا می برند.

در سال 1991 میلادی یک نشریه داروسازی انگلیسی موردی را تشریح کرد که در آن یک مرد 88 ساله به مدت حداقل 15 سال روزانه 25 تخم مرغ می خورد و میزان کلسترول خون و شریان های سالمی داشت. این گزارش یک عقیده بنیادی در داروسازی را به چالش کشید که در آن عقیده مواد غذایی حاوی کلسترول منجر به بالا رفتن کلسترول خون و تصلب شریان می شود. این باور در سال 1913 به وجود آمد. زمانی که محقق روسی نیکولای آنیچکوف مشاهده کرد موش ها پس از خوردن غذاهای حاوی کلسترول بالا، به گرفتگی شریان دچار می شدند.

در پی سال ها، نشانه های وابستگی میان رژیم غذایی و گرفتگی شریان ها رشد پیدا کرد اما به همان نسبت جنجال هایی هم پدید آمد. منتقدان اظهار داشتند که موش ها کلسترول را در محیط وحشی مصرف نکرده بودند و همچنین انسان ها کلسترول را در محیط ایزوله مصرف نمی کنند. بسیاری از غذاهایی که دارای کلسترول بالا هستند مانند استیک یا کره، دارای چربی اشباع شده نیز هم هستند. استثنائات قابل توجه در این رویه، زرده تخم مرغ، خرگوش، میگو و خرچنگ هستند.

در سال 1965 یک مطالعه در هاروارد نقطه عطفی به وجود آورد. مطالعه ای که امکان تکرار آن در این زمان به دلیل استاندارد های اخلاقی تکامل یافته، نیست زیرا آن مطالعه بر روی بیماران اسکیزوفرنی بستری شده در یک بیمارستان روانی انجام شده بود. آن مطالعه نشان داد که چربی اشباع شده نسبت به مواد غذایی پر کلسترول تاثیر بسیار بیشتری بر روی کلسترول خون می گذارند. مطالعات تکمیلی این نتیجه گیری را حمایت می کردند مانند مطالعه ای 20 ساله بر روی 1900 مرد از سال 1981 میلادی که توسط Western Electric انجام گرفت و یک آنالیز از 395 آزمایش که در سال 1997 در نشریه British Medical منتشر شد.

در نهایت، میزان بالای شواهد، منجر به تغییراتی در توصیه های غذایی شده است. در سال 2013 انجمن قلب آمریکا اظهار داشت: " شواهدی ناکافی وجود دارد که تعیین کنند پایین آوردن مصرف مواد غذایی پرکلسترول میزان LDL-C یا کلسترول بد خون را کاهش می دهد." همچنین اخیرا کمیته توصیه های کمکی رژیم غذایی آمریکا، کمیته ای که توصیه هایش،  سیاست های وزارت کشاورزی آمریکا را شکل می دهد، توصیه های قبلی خود مبنی بر کاهش مصرف مواد غذایی کلسترول دار را کنار گذاشت و توصیه کرد: " کلسترول ماده مغذی ای نیست که مصرف زیاد آن باعث نگرانی باشد."

البته باید بر این نکته نیز تاکید شود که تاثیر مصرف مواد غذایی پر کلسترول تفاوت های زیادی در افراد مختلف دارد. بعضی افراد مانند مرد 88 ساله ذکر شده در اول مقاله هستند و قادراند علیرغم مصرف زیاد مواد غذایی پرکلسترول، کلسترول خون نرمالی داشته باشند و بعضی دیگر مانند موش های آنیچکوف هستند و میزان کلسترول خون آن ها در پاسخ به مصرف زیاد مواد پرکلسترول بالا می رود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 4
تعداد کل نظرات : 0
تعداد کل آرا: 10
تعداد کل بازدیدها: 2914

نظرات کاربران

*