آیا متاهل شدن ترس دارد؟ | عوامل و دلایل ترس از تاهل

آیا متاهل شدن ترس دارد؟ | عوامل و دلایل ترس از تاهل
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/12/15

امروز وقتی از بسیاری از دوستان و آشنایان خود در مورد علل و عدم ازدواجشان می پرسیم، به این نتیجه می رسیم که آنها به نوعی از ازدواج می ترسند و حاضر به ازدواج نیستند، از این رو، افرادی که از ازدواج می ترسند، باید ابتدا علل و دلایل ترس خود از ازدواج را پیدا کرده و آن را بر طرف کنند و سپس اقدام به ازدواج نمایند.

"از ازدواج می ترسم، از اینکه بعد از ازدواج، نتوانم زندگی را تامین کنم، ناراحت هستم، چه کار می توانم بکنم؟" در پشت هر ترسی، علل و دلایلی که سبب ترس و موجب بیداری آن می شود، وجود دارد. اگر علل و دلایلی که سبب ایجاد ترس می شود، را پیدا کنیم، می تواند از آن رهایی پیدا کرد. اهمیت پیدا کردن دلیل بیماری قبل از درمان همان قدر که مهم است، در از بین بردن ترس و علل و دلایلی که سبب ایجاد ترس می شود، نیز پیدا کردن افکار ترسناک همان قدر اهمیت دارد.

لازم است، چند مورد از ترس های ازدواج را بر شما معرفی کنیم.

ترس رفتاری: نمی توانم خوشبخت شوم و دوست داشته نمی شوم. این ترس به ذهن می رسد. ترس های یک انسان از ازدواج به نوع نگاه او از ازدواج وابسته است. به عنوان نمونه، یک انسان در مورد ازدواج دچار ترس رفتاری است، ازدواج کنم خانواده ام را نمی توانم بچرخانم؟ در چنین شرایطی باید به انتظارات فردی که می خواهد، ازدواج کند دقت نمود. اگر انتظارات فرد از ازدواج بسیار بالا می باشد، مثلاً یکی از افرادی است که از لندن عطر می آورد، طبیعی است که بودن این ترس نرمال می باشد. فردی که توانایی مادی خوبی ندارد، در نتیجه چنین ازدواجی واضح است، که مشکل برخورد خواهد کرد.

افرادی که در ناز و نعمت بزرگ شده اند و از هیچ سختی خبردار نیستند، گویا که در کاخ زندگی کرده اند، آنها انتظارات به حقی دارند و انتظارات آنها را باید درک کنید. به همین دلیل افرادی که می خواهند، ازدواج کنند، قبل از ازدواج باید به شرایط مادی خود به صورت واضح و روشن رسیدگی نمایند.

دانستن اینکه با چه کسی ازدواج کنیم، اولین قدم برای شروع زندگی سالم متاهلی است.

به هر حال این را باید عرض کنم که، در زندگی مشترک بیشتر از قواعد مادی عشق است که آن را عملی می کند و به ادامه و استمرار آن کمک می نماید. با این حال انتظارات و مشکلات مادی هم در مرحله دوم ازدواج است، ولی مانع از خوشبختی زوجین نمی شود.

به طور کلی با بسیاری از تحقیقات مواجه می شویم که، ترس های ازدواج را عبارت از این ها می دانند. در خانواده وجود مشکلات زیاد بین پدر و مادر و طلاق در چارچوب خانواده که بسیار رخ می دهد، این وضعیت برای افرادی که می خواهند، ازدواج کنند. این دیدگاه را به وجود می آورد که اگر من هم بخواهم ازدواج کنم با این مشکلات مواجه می شوم و سبب نوعی ترس می شود، که این نوع طرز فکر درست می باشد.

 برخی از خانواده ها درس خواندن دختر بچه ها را ضروری می دانند. چون که آن ها فکر می کنند که، اگر دختر در مدرسه و دانشگاه درس بخواند، در آینده صاحب شغلی می شود و در خانواده با مشکل هم زندگی کرده باشد، و مجبور به طلاق هم که شود، حداقل دارای شغلی می باشد تا بر روی پای خود بایستید. در این تفکرات هم ترس های مرتبط با ازدواج به روشنی دیده می شود.

باز به دلیل بودن فشارهای داخل خانواده، دختری که رفتارهای نادرست پدرش را می بیند، با خود می گوید همسری مانند پدرم نصیبم خواهد شد، که نباشد بهتر است. این گونه افکار هم سبب ترس از ازدواج می گردد و نباید آنها را فراموش نمود.

یک کودک اگر دچار ترس های مرتبط با ازدواج و زندگی مشرک باشد. باید بدانیم که این یک طرفش در ارتباط با پدر و مادر است. این وضعیت در عین حال، نشان می دهد که پدر و مادر الگوی خوبی برای فرزندان خود در ارتباط با زندگی مشترک و ازدواج نبوده اند.


چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 724
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 463
تعداد کل بازدیدها: 226533

نظرات کاربران

*