آیا رانندگی زنان از مردان بهتر است | چرا رانندگی زنان بهتر از مردان است؟

آیا رانندگی زنان از مردان بهتر است | چرا رانندگی زنان بهتر از مردان است؟

ما مردان همیشه به زنان به عنوان رانندگانی ضعیف نگاه می کنیم و همیشه نسبت به آن ها بدبین هستیم. اما تحقیقات جدید نشان می دهد که آنها واقعا صلاحیت بیشتری نسبت به مردان برای راندن ماشین دارند.

مطالعه این یافته نشان می دهد مردان جوان، رانندگان منظم هستد اما نسبت به زنان خیلی زودتر و بیشتر در حین رانندگی حواس پپرتی می کنند و زودتر حواسشان پرت می شود.

زنان سالخورده در کنترل اختلالات خود و توجه به جاده ای که پیش رو دارند بسیار بهتر و محتاط تر بوده و حواسشان کمتر پرت می شود. بر اساس آمارها تخمین زده شده است که زنان از نظر رتبه در مقام هشتم مقصرین از تمام حوادث جاده ای هستند.

دانشمندان نروژی به بررسی اینکه صفات شخصیتی مانند سن، جنسیت و شخصیت بر رعایت رانندگی تاثیر می گذارد پرداخته اند. آن ها بدین نتیجه رسیده اند که زنان به دلیل شاختار ژنتیکی احتمال کمتری برای خطا در حین رانندگی داشته و به دلیل اختیاط بالا در تصادف نمودن کمتر مقصر هستند و حواسشان بیشتر جمع است تا مردان.

محقق در زمینه تفاوت رانندگی زنان و مردان آقای یوهانسون در موسسه اقتصاد حمل و نقل می گوید: «گزارش اخیر نشان می دهد که انحراف در حین رانندگی دست کم 12 درصد از حوادث خودرو در بسیاری از جاده ها و همچنین کشورهای مختلف را تشکیل می دهد. اکثر تخمین ها حاوی تعداد بیشتری است.

"در حالی که کمپین های زیادی برای بهبود ایمنی در ترافیک وجود دارد، تحقیقات کمی به حواس پرتی و مواردی که باعث حواس پرتی مردان و زنان در حین رانندگی می شود پرداخته می شود."
در این تحقیق گروه نمونه اول شامل 1100 دانش آموز دبیرستانی از سراسر نروژ بود که 208 نفر آنها مجاز به رانندگی بودند. نمونه دوم 414 نفر بودند که از مردم عادی عمومی گرفته شده بودند.

این نظرسنجی ها به فرکانس و نوع حواس پرتی که شرکت کنندگان در حین رانندگی و همچنین نگرش آنها نسبت به راننده های حواس پرتی نگاه می کردند، نگاه کرد. در حالی که میزان کلی حواس پرتی در کمترین حالت ها مشخص شد و در باور عمومی رادیو به عنوان رایجترین موضوع برای حواس پرتی مشخص می شود اما محققان به این نتیجه رسیدند که بیشترین حواس پرتی مربوط به سن و جنسیت است.
مطالعه قبلی نشان می دهد که زنان واقعا در پشت رول بسیار قویتر از مردان هستند تنها مشکل این است که آنها فقط اعتماد به نفس نداشتند. در یک مطالعه که در سال 2015 انجام شده است رانندگان زن به راحتی مردان را در یک سری آزمون های رانندگی توانستند شکست دهند. آنها در هنگام رانندگی در اطراف یکی از پرجمعیتترین جاده های بریتانیا و جاده های فرعی در لندن بهتر عمل کردند.

آزمون برگزار شده در بین مردان و زنان با کلیشه های جنسیتی مطابقت داشت. مردان در رانندگی ریسک بیشتری می کردند، راننده بیش از حد نزدیک به ماشین جلویی می شدند عبور از چراغ زرد یا صحبت و اس ام اس دادن در حین رانندگی از رفتارهای آن ها در حین رانندگی بود.
در مقابل، زنان مؤدبانه و مؤثرتر بودند، هنگام نزدیک شدن به خطراتی که ممکن بود پیش بیاید، از آینه های خود استفاده می کردند و هنگام روشن شدن چراغ های زرد پشت چراغ توفق می کردند.

در نهایت پس از مطالعه بسیار زیاد، Privilege Insurance به این نتیجه رسید: زنان در موقع رانندگی بهتر از مردان هستند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 1
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 108
تعداد کل بازدیدها: 35617
آیا رانندگی زنان از مردان بهتر است | چرا رانندگی زنان بهتر از مردان است؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 1
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)