آیا در زمان حاملگی می توان دندان های خود را مداوا کرد؟

آیا در زمان حاملگی می توان دندان های خود را مداوا کرد؟

در بین بسیاری از زنان این فکر و عقیده وجود دارد، که در دوران حاملگی معالجه و ترمیم دندان کار اشتباهی می باشد و می تواند بر روی جنین آسیب بزند، به همین دلیل بسیار از زنان در دوران حاملگی با وجود داشتن دندان درد، از مراجعه به دندان پزشک خودداری می کنند، در حالی که در دوران حاملگی هم می توان به دندان پزشک مراجعه نمود.

از دلایل کمبود کلیسیم در ارگانیسم بدن زنان می توان به غذاخوردن ناقص و نادرست، عدم جذب کلیسیم از طرف معده و روده و دلایل دیگر اشاره کرد. در نتیجه کمبود کلیسیم که برای رشد جنین نیاز می باشد، سبب می گردد که جنین کلیسیم مورد نیاز خود را از استخوان ها و دندان های زنان تامین کند. به همین دلیل برای بسیاری از زنان در زمان حاملگی پوسیدگی دندان به وجود می آید.

بر اساس گفته های پزشکان کلیسیم برای ساخت استخوان های نوزاد بسیار مهم و ضروی است. زنان در همه غذاها لازم است به مقدار کفایت کلیسم دریافت کنند، برخی از پزشکان توصیه می کنند که زنان در این دوران از قرص ها و ویتامین و نیز مواد معدنی کلیسیم دار استفاده نمایند. علاوه بر این، در زمان حاملگی در بزاق دهان هم تغییراتی به وجود می آید. که در بزاق دهان مقدار مواد محافظ دندان کاهش می یابد. این هم به نوبه خود سبب ایجاد پوسیدگی دندان و نیز شرایط ایجاد پوسیدگی دندان را به وجود می آورد.

اکثر زنان در این دوران بر این عقیده می باشند که معالجه دندان ها در این دوران مضر می باشد. درحالی که متخصصان و دندان پزشکان اعلام کرده اند که این برداشت، اشتباه می باشد.

اگر پوسیدگی دندان معالجه نشود می تواند کلا دندان را از بین ببرد. معمولا در زنان حامله معالجه دندان بعد از کودک دوم و یا سوم انجام می شود. معالجه و ترمیم دندان در دوره اولین حاملگی تنها می توان در وضعیت دندان دردهای شدید و التهابات شدید باشد.

البته برای پیشگیری از پوسیدگی دندان در دوران حاملگی دندان پزشکان به زنان توصیه می کنند که قبل از دوران حاملگی معایناتی برای جلوگیری از عفونت دندان انجام دهند و در صورت نیاز دندان ها و لثه های خود را درمان نمایند.

زنان حامله در زمان حاملگی در مقایسه با زمان های عادی نیاز است که بیشتر به دندان های خود رسیدگی کنند، برای این منظور می توانند از دهان شویه ها و نخ دندان استفاده نمایند. در زمان حاملگی، زنان حامله لازم است که در اول حاملگی، اواسط و اواخر حاملگی برای معاینه دندان به دندان پزشک مراجعه نمایند.

اگر در زنان حامله پوسیدگی دندان و التهاب لثه به وجود آید، درمان را نمی توان به تاخیر انداخت، پوسیدگی برای دندان و التهاب لثه برای ارگانیسم بدن منبع خطر می باشد. این عفونت ها با غذاخوردن وارد سیستم روده و معده زنان می شود و از آنجا نیز وارد خون می گردد. این امر می تواند هم برای زنان حامله و هم بر روی جنین تاثیر منفی داشته باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
آیا در زمان حاملگی می توان دندان های خود را مداوا کرد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)