آیا خوردن بستنی می تواند دلیل گلو درد در کودکان باشد؟

آیا خوردن بستنی می تواند دلیل گلو درد در کودکان باشد؟

در فصل زمستان یکی از مشکلاتی که بسیاری از پدر و مادرها با درگیر می باشند، گلو درد در کودکان و فرزندانشان می باشد، اگر چه در خیلی از موارد گلو درد ناشی از سرماخوردگی می باشد، ولی خوردن آب یخ و یا بستنی هم می توان سبب ایجاد گلو درد شود، انسان به مصرف بستنی در تابستان و نی زمصرف آب یخ در این فصل موجب می شود که میکروب های موجود در گلو فعال شده و با تضعیف سیستم دفاعی بدن، سبب التهاب و عفونت گلو شود.

بر اساس عقیده بسیار از والدین بستنی و آب سرد از جمله دلایل گلو درد، آنژین و یا التهاب گلو در کودکان می باشد. وقتی کودک به گلو درد مبتلا می شود، یکی از اولین سوالات این است که، "چه چیز سردی خورده و یا نوشیده است؟"

اما این اینطوری نیست، دلیل آنژین میکروب ها می باشد. میکروب ها، طبیعی است که از طریق بستنی وارد بدن کودک نمی شود. اما خوب است که بدانید، بستنی ها به ویژه بستنی های یخی و یا آب یخ موجب می شود که سیستم دفاعی بدن ضعیف شود، و میکروب هایی که در حالت طبیعی زیانی برای بدن ندارند، دوباره فعال شوند.

طبیعی است که بستنی سرد و یخی و حتی آب سرد هم برای کلیه ها مضر می باشد. اما در روزهای گرم فصل تابستان، بستنی که کمی آب شده است، به کودکانتان هیچ گونه ضرر و زیانی نمی رساند، اما باید توجه داشته باشید که در صورت وجود گلو درد در کودکان، عسل تاثیر دارویی دارد.

بسیاری از پزشکان به به والدینی که فرزندانشان از گلو درد اذیت می شوند، توصیه می کنند که در فصل تابستان از مصرف بستنی و آب سرد و یا حتی قرقره کردن با آب سرد نیز پرهیز کنند. این کار سبب تقویت گلو می شود، و سبب می شود که کودک در فصل سرما به راحتی مریض نشود.

متخصص اطفال معروف اکراینی Eugene Komarovsky، هم با این عقیده موافق می باشد، و به همین دلیل توصیه می کند که در فصل تابستان برای فعال نمود میکروهاب های موجود در گلو به کودکان بستنی ملایم داده شود. تا بدن بتواند خود را در برابر میکروب ها واکسینه کند.

در زمانی که برای کودکانتان می خواهید بستنی بخرید، بستنی هایی با کیفیت را انتخاب کنید، در منزل هم می توانید بستنی های بسیار خوشمزه برای کودکان خود حاضر نماید.

توجه داشته باشید که در موقعی که به کودکانتان بستنی می دهد، آن را یخ زده ندهید و بگذارید تا بستنی کمی در هوای بیرون نرم و ملایم شود، خوردن بستنی نرم و ملایمی هیچ گونه خطری برای کودک ایجاد نخواهد کرد. علاوه بر این، از مصرف آب یخ در تابستان خودداری کنید، و آب را کمی خنک بنوشید. تا سلامتی شما در تمام طول سال تضمین شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1117
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
آیا خوردن بستنی می تواند دلیل گلو درد در کودکان باشد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)