آیا خرگوش ها حیوانات جذابی هستند یا برعکس مایه عذاب اند؟

آیا خرگوش ها حیوانات جذابی هستند یا برعکس مایه عذاب اند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/07/23

آیا خرگوش ها حیوانات جذابی هستند یا برعکس مایه عذاب اند؟ خرگوش ها جذاب ترین حیوانات خانگی بامزه ای هستند که در تمامی دنیا از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار هستند. خرگوش ها بر خلاق قیافه بامزه و همچنین زیبایی که دارند در تاریخچه خود دچار تغییر و تحولاتی شده اند که آن ها را به حیواناتی غیر اهلی و در حقیقت وحشی بدل ساخته است.

آیا در دنیا کسی وجود دارد که از خرگوش ها خوشش نیاید؟ پاسخ این سوال بیشک مثبت است چون در کشورهای  اروپایی بخصوص بریتانیا به دلیل ازدهام بیش از حد خرگوش ها آن ها از یک حیوان خانگی جذاب به یکی مایه دردسر و عذاب ساکنین روستاها شده است.

بر اساس تحقیقات دانشمندان در مورد خرگوش ها بعد از اینکه شکار بیرویه روباه ها در قرن هفدهم رخ داد این، خرگوش ها دچار تغییر و تحولاتی شدند که هم آن ها را پیچیده نمود و هم اینکه آن ها را به حیواناتی وحشی مبدل کرد.

دانشمندان در مورد حضور خرگوش ها در بریتانیا به این نیتجه رسیده اند که در قرن های 16 و 17 زمانی که رومی ها به بریتانیا حمله کردند خرگوش را به این ناحیه آورده اند. که این اولین بار بوده که این گونه از حیوان به این منطقه آورده شده بوده است. اما در حال حاضر پر جمعیت ترین منطقه در دنیا که خرگوش ها را دارد همین بریتانیااست.

یکی از علت های افزایش روز افزون خرگوش ها کشتن و شکار حیواناتی بوده است که خرگوش را شکار می کرده اند مانند روباه ها.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 81
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 197
تعداد کل بازدیدها: 134532

نظرات کاربران

*