آیا خبردارید در بدنتان طلا وجود دارد؟ طلا در بدن انسان

آیا خبردارید در بدنتان طلا وجود دارد؟ طلا در بدن انسان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/07/15

بدن انسان یکی از شگفتی های آفرینش است، که روز به روز با بررسی بدن انسان اسرار آن بیشتر نمایان می شود و موجب شگفتی بشریت می گردد. با بررسی بدن انسان و ارگانیسم موجود آن می توان بسیاری از اسرار بدن که خیلی ها از ان خبر ندارند را شناسایی کرد. و آنها را مورد مطالعه و بررسی قرار دارد. از این در این مقاله 11 مورد از اسرار موجود در بدن را تقدیم خدمتتان می کنیم.

1- هر انسانی در بدنی خود 0,2  میلی گرم طلا دارد. این طلا در خون انسان حل شده است. برای تولید یک سکه طلا استفاده از خون 40 هزار نفر لازم است.

2- هر انسانی دارای عضله هایی برای بلند کردن اشیاء سنگین می باشد، این توانمندی مربوط به میزان آدرنالین موجود در خون می باشد، چنانچه در رگ هایی که آدرنالین در سطح بالایی وجود دارد، می تواند توان بلند کردن یک اتومبیل را هم داشته باشد.

3- تعداد موهایی که در بدن انسان وجود دارد با تعداد موهایی که در بدن میمونها وجود دارد یکسان است، اما چون موهای بدن انسان نازک و ریز هستند از تعداد موهای بدن میمون ها کمتر دیده می شوند.

4- سفیدهایی که بر روی ناخن وجود دارد، بخش هایی است که به رشد و بلند شدن ناخن کمک می کند. علت سفیدی آن هم این است که در آن ناحیه رگ های خونی وجود ندارد.

5- همچنان که اثر انگشت افراد مختلف با هم متفاوت است، اثر زبان هم در انسان های مختلف با هم فرق می کند.

6- گوش انسان تنها اندامی که در تمام طول عمر آدمی رشد می کند، اما با بالا رفتن سن انسان توانایی شنوایی گوش هم کم می شود.

7- سلول های عصبی موجود در بدن به سرعت سیگنال ها را به مغز  می رسانند. سرعت این اعصاب حدود 400 کیلومتر/ساعت است. بنابراین وقتی ما آب جوش را لمس می کنیم سوزاندن دستان ما در همان زمان احساس می شود.

8- چشم انسان این توانایی را دارد که 10 میلیون رنگ را از هم تمایز دهد.

9- یک انسان در طول عمر خود حدود 300 تن غذا مصرف می کند.

10- استخوان انسان مانند گرانیت محکم است، اگر درست ایستاده باشد توانایی نگه داشتن 10 تن بار را دارد.

11- کثیف ترین بخش بدن انسان، ناف اش می باشد، آنجا میلیون ها میکروب زندگی می کند، به همین دلیل سعی کنید ناف خود را تمیز نگه دارید.

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.9
مجموع آرا: 14

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3255
تعداد کل بازدیدها: 719603

نظرات کاربران

*
A
اباصلت ( 2017-10-11 17:12:24 )
مفید بود، نمی دونستم