آیا حیوانات می توانند با هم حرف بزنند؟+ فیلم

آیا حیوانات می توانند با هم حرف بزنند؟+ فیلم

این سوال بار ها برای انسان ها و به خصوص محققین و پژوهشگران پیش آمده که آیا حیوانات می توانند یکدیگر را درک کنند و با هم حرف بزنند؟ اگر پاسخ مثبت است، چگونه؟ آیا آن ها زبان خاص خود را دارند؟ (Animal Language) آیا در این زبان می توانند قواعد دستوری تولید کنند؟ آیا می توانند در مورد چیز هایی که دقیقا در حال حاضر پیش روی آن ها نیست صحبت کنند؟ (در مورد گذشته و آینده)

در این مطلب می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که آیا حیوانات توانایی برقراری ارتباط با یکدیگر را دارند یا خیر؟ در ادامه با ما همراه باشید.

بله! بسیاری از حیوانات می توانند با هم صحبت کنند! زنبور ها می توانند به یکدیگر بگویند غذای خوب کجاست! سگ ها می توانند به یکدیگر بگویند که یک انسان به سمت آن ها اسلحه نشانه رفته است! و گوریل ها حتی زبان اشاره را هم می فهمند. دلفین ها نیز می توانند با هم حرف بزنند آن ها حتی می توانند نام یکدیگر را با سوت صدا کنند اما همچنان حیوانات نمی توانند به اندازه یک کودک انسان، ساختار قاعده مند زبان تولید کنند. پویایی زبان انسان قطعا در بین تمام موجودات زنده منحصر به فرد است.

در فیلمی که در این مطلب برای شما به نمایش خواهیم گذاشت، مشاهده خواهید کرد که حیوانات مختلف از زبان های خاص خودشان برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند. اگر تا کنون فکر می کردید این فقط انسان ها هستند که می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، در اشتباه به سر می برید. فیلم آموزشی پایین را مشاهده کنید تا متوجه شوید حیوانات مانند ما توانایی صحبت کردن با هم را دارند

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 591
تعداد کل نظرات : 427
تعداد کل آرا: 2938
تعداد کل بازدیدها: 277440


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)