آیا تخم آفتاب گردان موجب لاغری می شود یا چاقی؟ | تخمه آفتابگردان چاق کننده است

آیا تخم آفتاب گردان موجب لاغری می شود یا چاقی؟ | تخمه آفتابگردان چاق کننده است
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/03/19

آیا تخمه آفتابگردان چاق کننده است ؟ یکی از تفریحات و سرگرمی های مردم، در اقشار مختلف، شکستن تخمه آفتاب گردان می باشد، تخمه آفتاب گردان به عقیده بسیاری از مردم عامل چاقی می باشد، و امکان نخوردن و صرف نظر کردن از آن بسیار سخت است، از این رو، در این مطلب روش ها و توصیه هایی به شما می شود که بتوانید مصرف تخمه آفتاب گردان را متعادل و درست داشته باشید.

        

ایا تخمه افتابگردان باعث چاقی میشود

در فصل تابستان به صورت زیاد از تخمه آفتاب گردان استفاده می شود، و می تواند گفت که در فصل تابستان نمی تواند از تخمه گذشت. تخمه آفتاب گردان به مقدار زیاد دارای پروتئین است و از این رو بسیار پر خاصیت می باشد. با این حال، مصرف بیش از اندازه آن می تواند به چاقی و اضافه وزن در انسان منجر شود. اما خوب است بدانید که اگر درست و به اندازه مصرف شود می تواند سبب لاغری انسان نیز شود. تخم آفتاب گردان، در ترکیباتش دارای روغن زیاد، فیبر، پروتئین می باشد. اگر به اندازه مصرف شود موجب احساس سیری در طول روز می شود و از این رو به لاغری انسان کمک می نماید.

افرادی که دوست دارند، تخم آفتاب گردان مصرف کنند با یک سوال همیشه روبرو می شوند: آیا تخمه آفتاب گردان عامل چاقی است؟ به این سوئال جواب دادن به صورت دقیق سخت می باشد. چرا که برخی از مردم از این محصول به صورت همیشگی استفاده می کنند، ولی چاق نمی شوند، در حالی که، برخی با استفاده از تخمه آفتاب گردان ادعا می کنند که تاثیر بسیار منفی بر انها داشته و موجب افزایش وزن انها شده است. اکثر مردم بر این نظر هستند که فعالیت های فیزیکی، موجب استفاده از کالری دریافت شده از تخمه آفتاب گردان می شود.

تخمه آفتابگردان چاق کننده است

- تخمه آفتاب گردان چه موقعی مضر می باشد؟

برای افرادی که دچار چاقی هستند و یا اضافه وزن دارند، لازم است که به وعده های غذایی خود توجه کنند و از میان وعده استفاده نکنند. بر اساس عقیده متخصصان تغذیه، بهترین روش برای مقابله با اضافه وزن و چاقی داشتن زندگی پر تحرک می باشد. داشتن کارهای منظم فیزیکی، رژیم غذایی بسیار مهم است. اما در مورد داشتن تغذیه صحیح و سالم، در بین مختصصان تغذیه اختلاف نظر وجود دارد. که یکی از این اختلاف نظرها در مورد مصرف تخمه آفتاب گردان می باشد که آیا عامل چاقی است و یا عامل لاغری می باشد؟

بسیاری از مواد غذایی وجود دارد که در ترکیباتشان دارای تخم آفتاب گردان نیز می باشند. در ترکیبات تخمه افتاب گردان، موادی وجود دارد که برای کاهش کلسترول خون مناسب می باشد. و هم اینکه برای جلوگیری از پیری بسیار مفید می باشند. علاوه بر این ها، در ترکیبات تخمه آفتاب گردان روغن گیاهی هم وجود دارد. از این رو، تخمه آفتاب گردان اگر در کلسترول خون را کاهش می دهد ولی منجر به افزایش چربی خون نیز می شود.

از این رو، باید گفت که سطح کالری در تخمه افتاب گردان بسیار زیاد می باشد. 100 گرم تخمه آفتاب گردان دارای 520 کالری انرژی می باشد. که این در مقایسه با کالری گوشت بسیار زیاد می باشد.

- آیا تخمه های آفتاب گردان سرخ شده هم عامل چاقی است؟

اوایل این گونه فکر می شد که تخمه افتاب گردان سبب ایجاد آپاندیس در انسان می شود. اما در حال حاضر غلط بودن این فکر ثابت شده است. و داشتن فوائد بسیار تخمه افتاب گردان ثابت شده است. اما باید شیوه صحیح استفاده از آن را بدانیم تا بتوانیم مانع از ایجاد مشکلاتی شویم در که در نتیجه مصرف تخمه آفتاب گردان به وجود می آید.

طبیعی می باشد که، تخمه آفتاب گردان موجب چاقی می شود. به ویژه در حالت سرخ شده. از این جهت مصرف تخمه آفتاب گردان خام بیشتر مفید می باشد. مصرف تخمه آفتاب گردان کمی خشک شده هم خوب است. اما گاهی سخت می باشد که از مصرف تخمه های آفتاب گردان سرخ شده صرف نظر کرد. ولی کسانی که رژیم غذایی دارند لازم است که از این ماده امتناع کنند. حتی بهتر می باشد که تخم های آفتاب گردان را از رژیم غذایی خود به طور کلی حذف نمایند. برای اینکه از فوائد تخمه افتاب گردان برای بدن استفاده کنیم مصرف 35 الی 40 گرم در روز کفایت می کند. اما استفاده در این مقدار کم بسیار سخت می باشد.

ایا تخمه باعث چاقی میشود

در مواقعی که تلویزیون نگاه می کنید، و یا با دوستانتان نشسته اید، استفاده از تخمه بسیار بیشتر می شود، از این رو، تاثیرات منفی بر بدن انسان دارد.

به وعده های غذایی خود دقت کنید، در شب ها تخمه آفتاب گردان مصرف نکنید، تاثیرات ان را به روشنی خواهید دید. این نشان می دهد که تخمه آفتاب گردان موجب چاقی می شود.

آیا تخمه آفتابگردان چاق کننده است

چند حقیقت ترسناک در مورد تخمه افتاب گردان

هیچ کس نمی تواند از این غذای خوشمزه امتناع کند. با این که خیلی از مردم از تاثیرات آن بر روی چاقی انسان اطلاع دارند، ولی مانند مواد مخدر از آن نمی توانند امتناع نمایند. در چنین شرایطی داشتن اطلاعاتی از تخمه آفتاب گردان سرخ شده می تواند به ما در کنترل مصرف تخمه افتاب گردان کمک نماید.

- سرخ کردن تخمه افتاب گردان در دمای بالا، موجب می شود، که این تخمه فوائد و خاصیت های خود را از دست بدهد.

- تخمه شکستن یکی از علل و عواملی می باشد که سبب تخریب دندان ها و فاسد شدن انها می شود. ساختار دندان تخریب می شود، لکه های سیاه بر روی دندان ایجاد می شود، و همچنین بوی بدن در دهان به وجود می اید.

- کسانی که به صدای خود اهمیت بسیار می دهند، باید مصرف تخمه افتاب گردان را برای خود ممنوع کنند.

- مصرف یک استکان تخمه برابر است با مصرف یک پرس کباب چرب گوشت خوک.

- تخمه آفتاب گردان برای کبد و کلیه ها مضر می باشد.

- تخمه آفتاب گردان سبب ایجاد سکسه در انسان می شود.

- تخمه آفتاب گردان بر روی سیستم عصبی بدن تاثیر منفی دارد.

بنابراین، اگر که می خواهید با تخمه افتاب گردان چاق شود و یا نه، خودتان تصمیم بگیرد، با این حال، دقیقا معلوم شده است که، هفته ای خوردن یک مشت تخمه افتاب گردان برای بدن مفید می باشد.

آیا تخمه چاق میکند | ایا تخمه چاق میکند | تخمه آفتابگردان چاق میکند

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.4
مجموع آرا: 44

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 87
تعداد کل آرا: 3233
تعداد کل بازدیدها: 688185

نظرات کاربران

*
H
حسنی ( 2018-07-23 11:04:00 )
مقاله خوبی بود