آیا امکان بارداری در زمان حاملگی وجود دارد | چگونه می شود، در حین حامگلی باردار شد

آیا امکان بارداری در زمان حاملگی وجود دارد | چگونه می شود، در حین حامگلی باردار شد

داشتن نزدیکی و رابطه جنسی در دوران بارداری، یکی از سوالاتی می باشد که بسیاری از زوج ها از خود می پرسند، به عقیده عموم مردم رابطه جنسی در زمان بارداری منجر به حامگلی مجدد نمی شود و نیاز به استفاده از لوازم جلوگیری نیست، اما بر اساس اتفاقاتی که رخ می دهد و انسان در رسانه ها، آن ها را می شوند، موجب تعجب می گردد و آن بارداری مجدد در حین حاملگی است. برای اینکه با چگونه بارداری مجدد در زمان حاملگی آشنا شوید، بهتر است تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

در انگلستان یک اتفاق باور نکردنی رخ داده است، این اتفاق این است که، خانمی به نام (Jolene Broad) با وجود اینکه دوقلو باردار بوده است، در حین بارداری مجدداً باردار شده و سه قلوه به دنیا آورده است. با توجه به این اتفاق می توان گفت که، سوال آیا با وجود باردار بودن، امکان دارد دوباره باردار شد؟ سوال به جایی می باشد.

به گفته متخصصان و کارشناسان این اتفاق بسیار نادر است و می توان گفت یک به میلیون می باشد. در شرایط نرمال و عادی، باردار شدن در حین حاملگی، امکان ندارد. چرا که در ارگانیسم بدن خانم ها در شرایط نرمال هر ماه یک سلول تخمک رسیده آزاد می شود و در صورتی که خانمی باردار شود، این روند آزاد شدن ماهیانه یک عدد تخمک متوقف می گردد.

اما این اتفاق که خانمی با وجود اینکه باردار است و در حین بارداری مجدد حاملگی می شود، تنها در دو حالت رخ می دهد، در حالت اول، این احتمال وجود دارد که، در برخی از مواقع در ارگانیسم بدن زنان در یک ماه دو تخمک آزاد شود و در حالت دوم در موقعی است عمل لقاح مصنوعی (In vitro fertilisation) انجام شود.

در حالت اول، یکی از تخمک ها به موقع بارور می شود و تخمک دیگر کمی بعد بارور شده و موجب به دنیا آمدن فرزندان دوقلو می شود. حتی گاهی اتفاق می افتد که دوقلوها جدا جدا به دنیا می آیند. گاهی چند روز و حتی چند هفته با اختلاف به دنیا بیایند. در حالت دوم، در خانم ها ابتدا یکی از تخمک ها بارور می شود و سپس در زمانی دیگر تخمک دوم نیز بارور می گردد در نتیجه احتمال مواجه شدن با بارداری مجدد در صورتی که خانمی باردار است، وجود دارد.

لذا به طور کلی می توان گفت که در، موارد بسیار نادر برخی از خانم ها چند هفته بعد از حاملگی مجدداً تخمک گذاری می کنند و اگر در این زمان نزدیکی و رابطه جنسی اتفاق بیافتد، می تواند منجر به بارور شدن تخمک آزاد شده جدید شد و جنین دوم نیز در داخل رحم تشکیل گردد. در این موارد سن دو جنین با یکدیگر فرق می کنند. به این پدیده (superfetation) می گویند.

لازم به ذکر است که، به صورت طبیعی چنین اتفاقی در 100 سال اخیر، 6 الی 7 بار روی داده است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.3
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1055
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
آیا امکان بارداری در زمان حاملگی وجود دارد | چگونه می شود، در حین حامگلی باردار شد
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.3
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)