آیا اشک سلاح زنان است | آیا گریه کردن اسلحه ای زنانه است؟

آیا اشک سلاح زنان است | آیا گریه کردن اسلحه ای زنانه است؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/07/11

معمولاً در فرهنگ کشورهای شرقی از جمله کشور ما این طور جا افتاده است که اشک سلاح زنان می باشد و زن ها برای رسیدن به اهداف خود از آن استفاده می کنند، در حالی که اشک واکنش طبیعی ارگانیسم بدن به حالات احساسی می باشد، ولی با این حال برخی از زنان از آن به عنوان سلاح استفاده می کنند، که در اصل به زیان آنها می باشد.

همیشه می شنویم، در مورد زنان که می گویند، فلانی اشک اش لب مشک اش است. در بین مردم ایران اشک چشم، خصوصیتی است، که مربوط به خانم ها می باشد. گریه کردن گاهی نشانه ضعف، بی ارادگی و ترس را معنا می دهد.

دلیل اشک چشم زنان می تواند، چند علت داشته باشد. از جمله علل و دلایلی که روانشاسان در این مورد می گویند، عبارتند از:

همان طور که می دانیم، ارگانسم بدن به صورت کامل با وحدت و هماهنگی کار می کنند. هر واکنش که بروز می کند، ناشی از رفتار و احساسات بدن است که، بدن زنان زود آن را نشان می دهد. اکثر مواقع احساساتی که در خانم ها ایجاد می شود، سبب در آمدن اشک چشم ها می گردد. (یعنی بدن به احساسات خود پاسخ می دهند). اما برخی از خانم ها، از اشک چشم خود به عنوان سلاح استفاده می کنند و تلاش می کنند در طرف مقابل تاثیر بگذارند.

آیا اشک سلاح زنان است | آیا گریه کردن اسلحه ای زنانه است؟

در این موقع، زنان بدون این که متوجه باشند، خود را طرف ضعیف نشان می دهند. این هم سبب می شود که در آینده موجب شود، که از ضعف آنها سوء استفاده گردد.

احساساتی بودن یکی از خصوصیاتی می باشند که، در طبیعت زنانه وجود دارد. اما اگر به این احساسات محدودیت های معینی گذاشته نشود، در طرف مقابل حس بی اعتمادی به زن به وجود می آید. لذا زنی که برای هر چیزی با گریه واکنش نشان می دهد را، کسی دوست ندارد، توجه به او نمی کند و گاهی همه حرف های او را دروغ حساب می کنند.

آیا اشک سلاح زنان است | آیا گریه کردن اسلحه ای زنانه است؟

حتی اگر در آینده موضوع و مساله ای جدی روی دهد، باز مساله تغییر نمی کند و حتی آن را بی معنا و زن را ناحق جلوه خواهد داد. علاوه بر این، زنانی وجود دارند که، همرانشان احساساتی هستند. این گونه زنان می خواهند با اشک چشمشان بر روی همسرشان تاثیر بگذارند و خیلی زود به هدف می رسند. اما این شرایط هم بعد از مدتی در خانواده مشکلات جدی به وجود می آورد.

هر انسان می تواند احساساتی باشد. اما احساسات را به صورت واضح در زمانی که نیاز نیست، بروز دادند، مناسب نیست و بهتر است اجازه داد یا احساسات روند طبیعی خود را طی کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3169
تعداد کل بازدیدها: 540184

نظرات کاربران

*