آیا از فوائد دمنونش برگ (بند) توت فرنگی آگاهید؟ فوائد برگ توت فرنگی چیست؟

آیا از فوائد دمنونش برگ (بند) توت فرنگی آگاهید؟ فوائد برگ توت فرنگی چیست؟

در آسیا توت فرنگی به ملکه میوه های شهرت دارد، میوه ای که سرشار از ویتامین ها، مواد مغذی و خواص درمانی زیادی می باشد، این میوه در میان مردم، میوه ای محبوب می باشد، و حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان، فیبر و ویتامین است، علاوه بر خواص خود میوه توت فرنگی، بند (برگ) این میوه هم بسیار مفید است، و دمنوش آن برای درمان برخی بیماری ها کاربرد دارد و همچنین یک آرام بخش طبیعی محسوب می شود، از این رو، در مطلب حاضر، شما را با خواص بند توت فرنگی آشنا می کنیم.

توت فرنگی گیاهی است نهان دانه و از تیره گل سرخ می باشد، این گیاه علفی پایا در آب و هوای معتدل گرم و در بستر غنی گیاخاک و خاک اسیدی بسیار خوب رشد می کند. برگ های این گیاه نسبت به سرما بسیار حساس هستند ولی خوده میوه توت فرنگی با انجماد طعم و عطرش تغییر نمی کند، بسیاری از مردم از این میوه مصرف می کنند، ولی اکثریت موقع مصرف این میوه بند یا برگ های آن را از میوه کنده و دور می ریزند، در حالی که بند توت فرنگی به اندازه خود توت فرنگی می تواند مفید باشد و به سلامتی انسان کمک کند.

بند توت فرنگی یکی از محصولات با ارزش درمانی می باشد، در ترکیبات آن ویتامین های زیاد، مواد معدنی و زردینه (bioflavonoids ) وجود دارد.

به همین دلیل موقعی که توت فرنگی می خرید در دور خریدن بندهای آن عجله نکنید، بندها را طبق تصویر از توت فرنگی جدا کنید و آن را خشک کرده و نگهدارید.

دمنوش بند توت فرنگی دارای فوائد بسیاری می باشد. در فصل سرما، این دمنوش بر علیه التهابات بدن عمل می کند و همچنین به تقویت سیستم دفاعی بدن کمک می کند. علاوه بر این دمنوش بند توت فرنگی تاثیر آرامبخشی بسیار خوبی دارد. موجب کاهش استرس شده، و روحیه انسان را بهتر می کند.

خوردن دمنوش بند توت فرنگی به کاش میزان قند خون و کلسترول خون کمک می کند. و کلیه ها را هم تمیز می گرداند.

بند توت فرنگی را در سایه خشک کنید، و در یک ظرف شیشه ای بریزید و نگهداری کنید.

برای آماده کردن دمنوش بند توت فرنگی، به اندازه یک قاشق غذا خوری از بتد توت فرنگی را با، یک استکان آب گرم مخلوط کنید و اجازه دهید، به مدت 30 دقیقه دم بکشد. و روزی دو بار به مقدار نصف استکان از این دمنوش میل کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 780
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1523
تعداد کل بازدیدها: 60692


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)