آیا از فوائد خوردن آب گرم خبر دارید؟ آب گرم بخوریم یا آب سرد؟

آیا از فوائد خوردن آب گرم خبر دارید؟ آب گرم بخوریم یا آب سرد؟

اکثر مردم وقتی آب می خواهند بخورند، سعی می کنند آب خنک بنوشند و یا آب را در یخچال نگهداری کنند، اگر چه خوردن آب خنگ برای انسان لذات بخش تر می باشد ولی بهتر است از خوردن اب سرد منصرف شوید و آب ولرم و یا گرم بخورید، اگر از فوائد آب گرم خبردار شوید حتما از این پس آب گرم خواهید نوشیدن، در این مطلب ما شما را با فوائد آب گرم اشنا می کنیم.

می توان گفت که، همه می دانند که آب چقدر برای زندگی مهم می باشد. در مجلات و روزنامه های مختلف و یا از اطرافیانمان می شنویم که در طول روز حداقل باید دو لیتر آب نوشیده شود.

با این که اکثریت مردم دوست دارند آب را خنگ بنوشند، ولی باید گفت که خوردن آب گرم و ولرم بی نهایت برای بدن انسان مفید می باشد. از جمله فوائد آب گرم می توان به مواد زیر اشاره کرد:

1- موجب لاغری انسان می شود:

اگر فکری می کنید چند کیلو اضافه وزن دارید، برای دفع و کاهش اضافه وزنتان به روش صحیح از آب گرم استفاده کنید. آب گرم به صورت باور نکردنی برای لاغری به شما کمک خواهد کرد. برای رسیدن به لاغری صبح ها آب ولرم که در داخل آن چند قطره آب لیمو اضافه شده است را بنوشید.

این آب موجب افزایش سوخت و ساز بدن شده، و در کنار این بافت های چربی موجود در بدن را تکه تکه کرده و به آب شدن آنها کمک می کند.

2- تمیز کنند گلو و بینی می باشد:

استفاده از آب گرم برای درمان سرماخوردگی، سرفه و گلو درد، روش طبیعی و بسیار مناسبی می باشد. و نیز موجب دفع عفونت از بدن می شود. در نتیجه گلو درد درمان می گردد. همچنین برای از بین بردن گرفتگی بینی نوشیدن آب گرم بسیار مفید می باشد.

3- دفع سموم از بدن:

آب گرم در ارتباط با دفع سموم بدن به صورت باور نکردنی مفید است. با خوردن آب گرم حرکات و فعالیت بدن راحت تر و آسانتر می شود، و در نتیجه، موجب عرق کردن بدن می شود. که به واسطه آن امکان دفع مواد سمی و سموم جمع شده در بدن فراهم می شود، برای گرفتن بهترین نتیجه، قبل از نوشیدن آب گرم مقداری لیمو به آن اضافه کنید.

4- ترمیم و باز سازی پوست:

دلیل این که شما باید سموم موجب در بدن از دفع کنید، یک علت اساسی دارد و آن این است که این سموم شما را بسیار بزرگتر از آنچه هستید، نشان می دهد. خوردن آب گرم موجب می شود پوست هایی که انعطاف پذیری خود را از دست داده اند، دوباره ترمیم و بازسازی شوند. لذا به این صورت پوستتان جوانتر و نرمتر دیده می شود.

5- پیشگیری از جوش ها و لکه های سیاه:

آب گرم بدن انسان را به صورت عمیق پاک می کند، و مانع از ایجاد جوش و آکنه در بدن می شود، و همچنین برای رفع لکه های سیاه روی پوست موثر است.

6- داشتن موهای سالم و زنده:

نوشیدن اب گرم برای داشتن موهای نرم و شفاف بهترین وسیله می باشد. سبب تقویت رشته های عصبی ریشه مو می شود. و آنها را فعال می کند. این روش برای جوان تر و سالم تر کردن موهای بسیار مفید است.

7- جلوگیری از ایجاد شوره:

خوردن آب گرم برای پیشگیری از ایجاد شوره در موها بسیار خوب است، آب گرم به مرطوب کردن پوست سر کمک می کند و مانع از خشکی پوست سر می شود و در نتیجه و شوره سر را از بین می برد.

8- تقویت گردش خون و کمک به سلامتی سیستم عصبی:

یکی دیگر از فوائد خوردن آب گرم کمک به فعالیت عضلات و سیستم عصبی می باشد، و در نتیجه سبب بالا رفتن گردش خون در بدن می شود. علاوه بر این به از بین بردن چربی اطراف سیستم عصبی به فعالیت راحت و آسان آن کمک می کند.

9- کمک به هضم غذا:

خوردن آب گرم به ویژه برای هضم غذا بسیار مفید می باشد. اگر کم تحرک هستید، و به جای اینکه بعد از غذا خوردن آب سرد بنوشید، از آب گرم استفاده کنید چرا که خوردن آب سرد به انجماد و یخ بستن چربی ها منجر می شود. پس خوردن آب سرد را بی خیال شوید و به جایش از آب گرم استفاده کنید، علاوه بر این خوردن اب گرم بعد از غذا برای راحتی فعالیت معده و هضم اسان غذا هم کمک می کند.

10- کمک به حرکت روان روده ها:

آب گرم به حرکت درست و بدون درد روده ها کمک می کند، کم آبی می تواند منجر به یبوست شود برای همین هر صبح و یا وقتی معده خالی می باشد یک استکان اب گرم یا ولرم بنوشید، خیلی مفید می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1117
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
آیا از فوائد خوردن آب گرم خبر دارید؟ آب گرم بخوریم یا آب سرد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)