آیا از فوائد آب قلم خبر دارید؟ خواص آب قلم چیست؟

آیا از فوائد آب قلم خبر دارید؟ خواص آب قلم چیست؟

با سرد شدن هوا، پزشکان توصیه می کنند که مردم آب قلم بیشتر مصرف کنند. آب قلم یکی از خوراکی‌های معجزه‌گر رایج است که به خاطر فواید خارق‌العاده‌اش بسیار شناخته شده است، چرا که آب قلم غنی از پروتئین و مواد معدنی مختلف از جمله کلسیم، پتاسیم، منیزیم، آهن، فسفر و... است. علاوه بر آن، حاوی ویتامین های B نیز است. بنابراین منبع خوب مواد مغذی مورد نیاز بدن برای روند سوخت و ساز است. بیشتر این مواد مغذی در غذاهای آماده وجود ندارد.

فوائد آب قلم به اندازه ای زیاد است که با شمارش تمام نمی شود، اگر به صورت متمادی از آب قلم استفاده کنید دروازه های سلامتی به روی شما باز خواهد شد. برای درک فوائد بی نظیر آب قلم کافی است به ترکیبات آن توجه کنیم تا ببینیم این ترکیبات چقدر مفید می باشند.

- وجود ترومبوسیت در آب قلم:

در ترکیبات آب قلم ترومبوسیت (Thrombocytopenia) و یا پلاکت(Platelets) وجود دارد. بسیاری از مردم با کمبود پلاکت خون مواجه هستند، دلیل کمبود پلاکت خونه میتوان به علل خون ریزی شدید و مصرف پلاکت، سرطان خون، بزرگ شدن طحال، وراثت، عفونت و نارسایی مغز استخوان و ... باشد، از این رو، مصرف اب قلم برای جبران کمبود پلاکت خونه موثر می باشد.

- وجود اریتروسیت در آب قلم:

از دیگر مواد ارزشمندی که در ترکیبات آب قلم وجود دارد، اریتروسیت (erythrocytes) و یا گلبول های قرمز می باشد، بیماری و اختلال در گلبول هاب قرمز بسیار متنوعند از نقائص آنزیمی مانند فاویسم، انواع کم خونی مانند کم خونی فقر آهن، تالاسمی و سلول داسی شکل، اختلالات شکل گویچه مانند اسفروسیتوزو ... می باشد، از این رو، مصرف آب قلم می تواند در درمان این بیماری ها مفید باشد.

- وجود لوکوسیت ها در آب قلم:

یکی دیگر از مواد ارزشمند موجود در آب قلم وجود لوکوسیت(leukocytes) یا گلبول های سفید در آن می باشد. گلبول های سفید در بدن انسان به عللی مانند عفونت های ویروسی، اختلالات مادرزادی، واکنش های آلرژیک، بیماری های انگلی، کمبود ویتامین ها و ... دچار کاهش و کمبود می شود، که این کاهش تعداد گلبول های سفید می تواند برای انسان خطرناک باشد، لذا با مصرف آب قلم می توان این کمبود و بیماری را معالجه کرد. وجود لوکوسیت در آب قلم برای تقویت قدرت ایمنی بدن و همچنین موجب تکثیر بیشتر سلول ها می شود.

علاوه بر اینها خوردن آب قلم موجب می شود که طول درمان بیماری های مربوط به سرماخوردگی در مدت کمی بر طرف شود. به تقویت استخوان ها کمک می کند، و کسانی را که به بیماری های استخوانی مبتلا هستند شفا می دهد. برای شکستگی استخوان به هر دلیل که باشد، خوب است و استخوان ها با آب قلم محکمتر می شوند.

به علت داشتن مواد معدنی فراوان در ترکیباتش سیستم دقاعی بدن را تقویت می کند، برای محافظت از روده ها خوب است، به تقویت آرژینین (Arginine) می پردازد. برای کبد بسیار لازم است و در مردان موجب بهبود کیفیت و میزان تولید اسپرم می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 833
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1646
تعداد کل بازدیدها: 74645


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)