آیا از رازهای چهره خود خبر دارید؟ رازها و اسرار عجیب چهره و صورت

آیا از رازهای چهره خود خبر دارید؟  رازها و اسرار عجیب چهره و صورت
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/01

چهره انسان همیشه خبر از احوالات و اسرار انسان می دهد، به همین دلیل از گذشته ها رسم بر این بوده که از طریق چهره انسان به اسراری درونیش می توان پی برد. شادی، غمیگینی و ناراحتی و ... در صورت انسان نمایان هستند، ما اینها را می توانیم در چهره دیگران تشخیص دهیم، ولی اسراری هستند که ما از آنها خبرنداریم، این اسرار صورت میان همه انسان ها مشترک می باشد، و بهتر است ما بدانیم که تنها در صورت ما و دیگران چه رازهایی نهفته است. در این مطلب شما را با رازهای چهره انسان اشنا می کنیم.

بر اساس آناتومی انسان، چهره آدمی بسیاری از رازها و نکات ریز را در خود جای می دهد. هر بخش کوچکی از چهره کارکردی متفاوت و در عین حال جالبی دارد. در چهره انسان علائمی در مورد ویژگی ها و شخصیت وی وجود دارد، و حتی بیماری هایی که در آینده احتمال دارد به آنها مبتلا شوید، و ... را می توان از چهره و حالات صورت تشخیص داد.

اطلاعات جالب و اسراری که می توان از چهره انسان درک کرد. عبارتند از:

1- مانند دست ها در سوراخ های دماغ هم تفاوت وجود دارد، یکی قوی تر از دیگری می باشد.

دانشمندان در مورد سوراخ های دماغ نظرشان بر این است که آنها مکمل هم می باشند، و به دو بخش تقسیم می شوند. این سوراخ ها می توانند بوهای درهمی که به سوی مغز می رود، را به سرعت از هم تفکیک کنند. یعنی همانطور که درست راستتان از دست چپ تان پر زورتر می باشد، و یا برعکس، به همین دلیل سوراخ های چپ و راست دماغ هم به سرعت بوها را می توانند حذب کرده و از هم تفکیک کنند در جذب و تفکیک بو یکی از سوراخ ها بینی نسبت به دیگری قوی تر می باشد.

2- کرم های صورت:

در صورت انسان حداقل دو و یا بیشتر کرم ها و انگل های میکروسکوپی وجود دارد.

3- استخوان زبان و گوش:

همه فکر می کنند که زبان دارای استخوان نیست، ولی زبان آدمی هم استخوان دارد. در گوش انسان هم استخوان های ریزی وجود دارد.

4- بوسه گاه:

ما بین دماغ و لب بالا گودی و یا شیار عمومی وجود دارد. که به آن در فارسی می گویند بوسه گاه (Philtrum). بوسه‌گاه جایی است که در زمان رشد جنین، روند شکلگیری میان‌دماغی و فکی به هم می‌رسند.

هیچ گونه زیبایی و کارکری ندارد. این این گودی که بین دماغ و لب های بالایی قرار دارد. و تنها برای ساختار صورت مناسب است. اما نمی توان مفید و یا غیر مفید بودن آن را معین کرد. با این حال وجود بوسه‌گاه باعث می‌شود تا انسان بتواند حرکت‌های بسیار بیشتری با لب‌های خود انجام دهد. این امر به ارتباطات آوایی و غیر لفظی کمک زیادی می‌کند.

5- عضلات صورت:

در موقعی خندیدن و یا جدی بودن عضلات صورت متفاوت می شود، در زمان خندیدن حدودا 52 عضله و در زمان جدی بودن حداقل 11 عضله فعال می باشد.

6 – استخوان فک:

استخوان فک (Mandibula) در ناحیه صورت بزرگ ترین و محکمترین استخوان می باشد. استخوان فک پایین برای جویدن غذا و گاز گرفتن بسیار کمک می کند، بر اساس نظر دانمشندان، استخوان چانه انسان از استخوان فکر اورانگوتان (Orangutan) و گیبون ها (Gibbon) بسیار محکمتر و قوی تر می باشد.

7- خشکی لب:

تمیزترین نقطه در بدن انسان لب ها می باشد، به علت نداشتن سیستم تعرق در لب، آنها زود به زود خشک می شوند، برای جلوگیری از ترک برداشتن لب ها، به مرطوب نگهداشتن لب ها دقت کنید.

8- در صورت عدم تقارن ژنیتکی گذار وجود دارد:

بدین معنی که برخی از نامتقارن ترین چهره ها در نتیجه حرکات عضلانی گذرا هستند. مثلا: در موقعی که صحبت می کنید، سمت چپ مغز با عصب های سمت راست صورت مرتبط می شوند، و این عصب ها نسبت به طرف چپ بسیار حرکت می کنند. یعنی موقع صحبت کردن می تواند چهره به هم ریزد ولی نگران نباشید موقعی که صحبت کردن تمام می شود صورت به حالت قبلی بر می گردد. این نشانه بیماری محسوب نمی شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 59
تعداد کل آرا: 2988
تعداد کل بازدیدها: 270665

نظرات کاربران

*