آیا از خطرات پوشیدن شلوار تنگ و کفش پاشنه بلند خبر دارید؟

آیا از خطرات پوشیدن شلوار تنگ و کفش پاشنه بلند خبر دارید؟

همه دوست دارند زیبا باشند و زیبا و جذاب دیده شوند، برای زیبا شدن و زیبا بودن، می توان کارهای زیادی کرد، اما برخی از مردم به ویژه زنان برای اینکه جذاب و خوش اندام دیده شوند، سعی می کنند لباس های تنگ بپوشند و از کفش های پاشنه بلند استفاده نمایند، در حالی که چنین پوششی می تواند برای سلامتی مضر باشد و سبب ایجاد انواع بیماری ها در انسان شود، از این رو، در این مطلب مضرات پوشیدن لباس تنگ و کفش پاشنه بلند را تقدیم شما می کنیم.

پوشش هم سبک فرهنگ و هم زندگی را نشان می دهد، پوشش می تواند اولین تصور و برداشت را درباره انسان به وجود آورد. چنانچه گفته اند که انسان را به خاطر پوشش استقبال می کنند و به خاطر عقل بدرقه می کنند. بی شک طرز پوشش و عقل همدیگر را تکمیل و پوشش می دهند، اگر این وجود داشته باشد، بسیار مثبت است، در کنار اینها طرز پوشش می تواند به سلامتی انسان هم کمک نماید.

در دنیای معاصر جوان ها به این دلیل که پوشش مد روز داشته باشند و یا لاغر به نظر برسند به پوشیدن لباس های تنگ می پردازند، در درجه اول لازم است گفته شود که، لباس های تنگ گردش خون نرمال را در بدن از بین می برد، و می تواند سبب ایجاد مشکلاتی مانند بیماری های زنانه و بیماری در ستون فقرات و ... شود.

سفت بستن بیش از اندازه کمر بند، موجب ایجاد اختلال در ارگان های ناحیه کمر و لگن می شود. به همین دلیل کمر بنده خود را بیش از اندازه سفت نبندید.

در زنان هم پوشیدن شلوارهای تنگ، از جمله لباس زیر تنگ موجب، ایجاد بیماری های زنان می شود، و یا به رشد و ایجاد بیماری سرطان تخمدان کمک می کند. بستن سوتین تنگ سبب فشار آمدن به کبد، پانکراس و کیسه صفرا می شود، و در این اندام های بیماری به وجود می آورد. به همین دلیل توصیه می شود از سوتین به صورت روزانه استفاده نشود، به عقیده کارشناسان، تحت فشار قرار گرفتن دائمی این اندام ها سبب ایجاد اختلال در سلول ها و بافت های این اندام ها می شود.

گاهی این گونه تصور می شود که درد در نخاع ناحیه گردن، دست ها و شانه ها، در نتیجه کار و نشستن بر روی صندلی به وجود آمده است در حالی که، پوشیدن لباس های تنگ هم در این نواحی می تواند سبب ایجاد درد و ناراحتی باشد، برای نمونه بند سوتین ها که از شانه ها بسته می شوند، موجب ایجاد درد در شانه و فشار وارد آمدن بر سیستم عصبی شانه های می باشد.

مختصصان می گویند که در برخی از زنان به علت بستند، محکم بند سوتین موجب می شود که گاهی در دست های خود بی حسی احساس کنند و یا در انگشتانشان درد به وجود آید. پوشیدن لباس های زیر تنگ برای ریه ها هم مضر می باشد. و اجازه تنفس راحت و خوب را نمی دهد. همچنین پوشیدن سوتین تنگ سبب ایجاد سرطان پستان، هم می شود. بهترین روش استفاده از لباس زیری است که از جنس کتان تهیه شده اند. این گونه پارچه ها سبب جذب عرق بدن می شوند و اجازه گردش هوا را هم می دهد.

در مردان هم پوشیدن شلوار تنگ، می تواند مشکلات جدی برای توانایی جنسی آنها به وجود آورد. مردان بهتر است کروات خود را محکم و سفت نبندند. و بستن دکمه های بالای پیراهن هم توصیه نمی شود. چرا که در این موقع جریان یافتن خون به سمت مغز سخت می شود. در زمانی هم که فردی مبتلا به بیماری آترواسکلروز (Atherosclerosis) می باشد چنین کاری بسیار خطرناک است. پوشیدن کروات تنگ و یا گردن بند تنگ، مانع از فعالیت مغز می شود.

همچنین پوشیدن کفش تنگ هم برای سلامتی انسان مضر می باشد، پوشیدن کفش تنگ سبب ایجاد واریس در پا، کج شدن انگشتان پا، و ایجاد التهاب در پا می شود.

اگر کفشی که خریده ای علاوه بر تنگ بودن دارای پاشنه های بلند می باشد، در چنین شرایطی منتظر ایجاد بیماری نخاعی در ستون فقرات و یا بیماری در زانوهای خود باشید.

اگر چه زیبایی برای هر کسی مهم است، ولی حقیقت آن می باشد که بهترین زیبایی سلامتی انسان است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1117
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
آیا از خطرات پوشیدن شلوار تنگ و کفش پاشنه بلند خبر دارید؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)