آیا ازدواج سخت است و یا متاهل بودن | بررسی روانشناسانه ازدواج

آیا ازدواج سخت است و یا متاهل بودن | بررسی روانشناسانه ازدواج
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/23

خیلی از مردم فکر می کنند که ازدواج کردن کار سختی است، ولی بهتر است بدانیم که ازدواج در برابر متاهل بودن و داشتن زندگی مشترک کار راحت رتی می باشد، در زندگی متاهلی برخی مشکلات و اشتباهاتی وجود دارد که می تواند زندگی را از بین ببرد. این اشتباهات می تواند از سوی مردان و زنان صورت بگیرد. ولی در این مقاله به اشتباهات زنان در زندگی زناشویی می پردازیم.

در ابتدا لازم است گفته شود که ازدواج سخت نیست، اما متاهل بودن می تواند سخت باشد. خانواده تنها عبارت از عشق و دوست داشتن در زندگی نیست، درست است که، انسان ها برای اینکه تنها نمانند، با هم خوشبخت شوند، به سعادت برسند، به عشق خود برسند و یا برای داشتن دختر و پسر خانواده تشکیل می دهند. اما انسان کاملی وجود ندارد، اگر اشتباه نکنم، مربوط به همه انسان ها می شود. به طور کلی، روابط عاطفی زنان در مقایسه با مردان متفاوت است. در نتیجه موجب تفاوت در افکار می شود. هم زنان و هم مردان اشتباه می کنند. اما در این مقاله صحبت ما از اشتباهات زنان در روابط شخصی شان می باشد. زنان با رفتار و کردار خود می­توانند خصوصیت بد مردان (همسر) مورد علاقه خود را از بین ببرند. اما این گفته بدان معنا نیست که، همه مشکلات موجود در روابط عاطفی زن و شوهر از زنان ناشی می شود. مردان نیز باید با از بین بردن خصوصیات منفی خود تلاش نمایند.

لازم به ذکر است که، 50 درصد از روابط موفق، به رفتار و کردار زنان بستگی دارد، برخی از رفتارهای زنان در ارتباط با همسرشان موجب از بین رفتن زندگی آن ها می شود. البته که زنان این اشتباهات را می توانند، بدون اینکه بدانند و یا درک کنند، انجام دهند. برخی از این حرکات اشتباه زنان از طرف مادرانشان می تواند، تشویق شود.

- حال سوال این است که، اگر وی را همان طور که است، دوست دارید، پس چرا اکنون می خواهید تغییرش بدهید؟

زنان در بسیاری از موارد فردی را که دوست دارند، می خواهند به فرد ایده آل تبدیل کنند. تلاش می کنند، رفتارهای نادرست وی را از بین ببرند. لذا مشکلات هم تنها به دلیل تلاش برای از بین بردن رفتارهای بد شروع می شود. در این شرایط لازم است که، زنان عجله نکنند، چرا که این مسئله را باید با زمان حل کنند.

زنان نباید تلاش کنند، فردی را که دوست دارند، را تغییر بدهند، چرا که، هر شخصی ویژگی ها و شخصیت مخصوص به خود را دارد و رفتارها و کرداهای خاصی از خود نشان می دهد. اما زنان می خواهند آن را تغییر دهند و زمانی که یک شکست رخ می دهد، زنان ناراحت می شوند، خودشان را بدبخت و انسان شکست خورده می دانند. اما برخی از زنان که دارای تجربه کافی می باشند، می دانند که با گذر زمان می توانند این مشکلات را از بین ببرند.

- توصیه هایی برای زنان:

انسانی را که دوست دارید، از چیزی که برایش جالب است، شما هم تا حد امکان به آن توجه کنید. این می توان کار مورد علاقه و یا ورزش مورد علاقه باشد. لازم است ذکر شود که، توجه شما به دوست داشتنی ها و کارهای مورد علاقه همسرتان نباید مصنوعی به نظر برسد. علاوه بر این، برای داشتن خانواده ای محکم و مهربان داشتن روحیه خوب در زنان واجب می باشد. زنی که شوهرش او را دوست دارد و از وی خوشش می آید، همسری است که دارای روحیه شاد و خوشحال می باشد. زمانی که مردان چیز خنده داری می گویند، زنی که می خواهد شوخی کند، با تبسم جواب می دهد و تلاش می کند که بخندد. اما توصیه نمی شود که به هر حرف مردان بیش از حد و بی دلیل واکنش نشان داد. مردان خودشان را تغییر ناپذیر می دانند و متفاوت حس کردن را دوست دارند. به همین دلیل به شریک زندگی خود، خصوصیاتی که دوست دارد را بگوید. از توجه همسرتان نسبت به خودتان و کارهایی که در خانه برای شما انجام می دهد، تشکر کنید. رفتارهای وی را با ارزش بدانید و این را به وی منتقل کنید. سعی کنید که، افکارتان را، با شریک زندگی تان سهیم شوید. به وی یاد آوری کنید که مشورت با وی برای شما دارای اهمیت زیادی می باشد. این موجب می شود که وی خوشش بیاید و نسبت به شما حس مسئولیت بکند.

- اشتباهات اسانی که زنان در رابطه با همسرانشان انجام می دهند.

1- زنانی که برای مرد مورد، علاقه شان خود را قربانی می کنند.

آنها امیدوار هستند که، فداکاری هایشان از جانب همسرانشان با ارزش تلقی خواهد شد و عشق همسرانشان نسبت به آنها چند برابر خواهد کرد. متاسفانه، این در موارد بسیار نادر رخ می دهد. در بسیاری از موارد بر عکس می شود و توجه مردان نسبت به زنان را کم می کند.

2- این طرز فکر که پتانسیل و توانایی زنان از مردان کمتر می باشد.

3- زنان خودشان را مانند مادر می دانند و نسبت به مردانشان مادری می کنند.

4- گاهی زنان خودشان را بیش از حد عالی می دانند و یا بیش از حد خود را ضعیف تصور می نمایند.

5- زوج هایی وجود دارد که، روابط شان را بر روی مناظره و دعوا بر پا می کنند و در زمانی که احساساتشان شعله ور می شود به دنبال دلایل غیر منطقی برای دعوا می گردند.

6- زنانی وجود دارند، برای اینکه به خواسته های خود برسند، خود را مانند دختر بچه ها تصور می کنند.

البته که در بین زوجین عوامل دیگری هم وجود دارد که، سبب دعوا می شوند. برای حل درست این دعواها و مشاجرات توصیه می شود که زنان صبور باشند. در اصل تلاش کنید که یک هم صحبت خوب باشید. هم حرف زدن و هم گوش کردن دارای اهمیت می باشد.

در کنار همه اینها، توجه کردن به خودتان را فراموش نکنید. زنان در هر زمان، در هر شرایطی، نباید زن بودن خود را فراموش کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 240036

نظرات کاربران

*