آیا آجیل و میوه های خشک لاغر می کند | تاثیر میوه های خشک بر کاهش وزن

آیا آجیل و میوه های خشک لاغر می کند | تاثیر میوه های خشک بر کاهش وزن
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/06

اگر به دنبال کاهش وزن چشمگیر و مناسب هستید استفاده از میوه های خشک می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد. خشک کردن میوه نه تنها مواد مغذی آن را حفظ می کند بلاکه می تواند به عنوان یک میان وعده و زمانی که نمی دانید چه باید بخورید می تواند موردی مناسب به جای غذاهای بی ارزش مانند تنقلات باشد. بسیاری از ما در طی روز احساس می کنیم که باید الان چیزی بخوریم و در همین موقع است که هوس خوردن چیپس و پفک و یا هر گونه تنقلات می کنیم دراین زمان بهترین گزینه برای گذران وقت استفاده از میوه های خشک است. میوه های خشک شده به دو روش کارخانه ای و خانگی درست می شوند که ما به شما گزینه دوم را پیشنهاد می دهیم.

فرآیند خشک شدن میوه فرآیندی است که از طریق آن آب موجود در میوه از دست می رود و این تنها قسمتی است که ارزش غذایی چندانی ندارد و تمامی ویتامین ها و مواد باارزشی چون فیبر درون میوه باقی می ماند. در این مقاله برای شما دوستان عزیزی که می خواهید وزن کم کنید میوه هایی را معرفی می کنیم که خشک شده آن هم ارزش غذایی بالایی دارد هم می تواند یک میان وعده مناسب در طب روز به شمار آید.

زردآلو خشک
شاید باورتان نشود اما زردآلوی خشکمی تواند گرسنگی شما را به طور کامل تا 6 ساعت از بین ببرد. زردآلوی خشک منبع غنی از پتاسیم و کلسیم و منیزیم است.

موز خشک
موز خشک همانند نوع ساده آن سشار از پتاسیم است. ممکن است که گرسنگی شما با موز رفع نشود اما مطمئن باشید که با کالری کمی که موز خشک شده دارد می تواند در رژیم غذایی شما موثر باشد.

خرما

خرما اگر به صورت خشک شده مصرف شود همان مواد وغذی را هم دارد می توانید ازخرمای خشک شده به عنوان قند در کنار چای استفاده کنید.

می توانید در کنار میوه های خشک شده کمی از مغزجات و همچنین آجیل استفاده نمایید. آجیل علاوه بر اینکه سرشار از مواد مغذی باشد یک رژیم غذایی کاملا سالم و متعادل بوده و یکی از مهمترین و اصلی ترین خصوصیات آجیل این است که می تواند عاملی مهم برای حفظ سلامت قلب باشد. بر خلاف اینکه گردو و بادام و اکثر مغزجات دارای چربی هستند اما چربی که آجیل ها در درون خود دارند باعث کاهش کلسترول خون می شود. 

از سوی دیگر آجیل و مغزجات بسیار سبک و کم حجم هستند و می توانید آن ها را براحتی با خود حمل نموده و در هر مکان و هر زمانی از روز از آن ها استفاده کنید. از دیگر ویژه گی هایی که آجیل می تواند داشته باشد این است که می تواند از تجحمع لخته های خونی جلوگیری می کند. همچنین این مواد غذایی می تواند از بروز حمله های قلبی و سکته نیز جلوگیری کند

پسته

کشمش

بادام زمینی

بادام

فندق

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 136
تعداد کل بازدیدها: 117542

نظرات کاربران

*