آیا آب استخر برای چشمان مضر است | چه میزان ادرار در آب استخر وجود دارد

آیا آب استخر برای چشمان مضر است | چه میزان ادرار در آب استخر وجود دارد

در آب استخرها چه میزان ادرار وجود دارد؟ بسیاری از شما ممکن است به استخر نروید و دلیلتان هم کثیف بودن آب استخر است. بسیاری از شما نیز می دانید که احتمال اینکه ادرار در آب استخر باشد زیاد است. اما اینکه به چه میزان ادرار در آب استخر وجود دارد موضوعی است که دراین مقاله می خواهیم بدان بپردازیم.

ماده های به نام آسه سولفام پتاسیم (ACE) وجود دارد که یک شیرین کننده مصنوعی بشمار می رود. این شیرین کننده مصنوعی در مواد غذایی وجود دارد و بسیار نیز شایع است. موضوع جالب توجه در مورد این شیرین کننده مصنوعی این است که این ماده تنها راهی که دفع شود ادرار است به همین منظور دانشمندان آن را به عنوان یک نشانه ادراری انتخاب نموده اند.
نتایجی که دانشمندان کانادایی در ارتباط با میزان ادرار در استخرها وجود دارد بدست آورده اند بسیار نامید کننده است. در نتایج بدست آمده در استخرهای کوچک با 110000 گالنی تقریبا در حدود 7.92 گالن ادرار بدست آمده است و این میزان در استخرهای بزرگتر به مراتب بیشتر و جدی تر است تا جایی که در استخر با حجم 220000 به مقدار 19.8 گالن ادرار وجود خواهد داشت.
در نتایج دقیقی که محققان در این زمینه بدست آورده اند باید بدانید که آب استخرها و جکوزی ها به نسبت آب معمولی یا آب شیر چیزی در حدود 570 بار میزان ACE بیشتری دارند. موضوع جالب دیگر که در باور ما به طور فلط انگاشته می شود این است که بوی آب استخر را به دلیل وجود کلر در آن می دانیم اما اینگونه نیست و بویی که شدیدا به عنوان بوی کلر استخر به مشام شما می رسد به دلیل وجود ادرار در آن است اما جالب است بدانید علت قرمزی چشمان شما حین شنا کلر نیست.
هر کس که به استخر می رود و از عینک استفاده نمی کند از قرمز شدن چشمان خود گلایه می کند و باید بدانید که دانشمندان در مورد قرمز شدن و سوختن چشمان در استخر آن را از کلر موجود در آب نمی دانند و علتش را وجود ادرار در آب استخر می دانند.

پس اگر چشمانی حساس دارید و می خواهید تمام و کمال مراقب چشمان خود باشید یک راه حل برای آن وجود دارد و آن هم استفاده از عینک های مخصوص شناست تا اینکه چشمانتان حدالامکان با آب استخر تماس نداشته باشد. همچنین سعی کنید به هیچ عنوان حتی ذره ای از آب استخر وارد دهانتان نشود و یا اگر هم شد نگذارید پایین برود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 108
تعداد کل بازدیدها: 35617
آیا آب استخر برای چشمان مضر است | چه میزان ادرار در آب استخر وجود دارد
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)