آنتی ویروس و ضدباج گیر پادویش و نحوه عملکرد و ویروس کشی پادویش

آنتی ویروس و ضدباج گیر پادویش و نحوه عملکرد و ویروس کشی پادویش
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/01

در مقاله های راه های نفوذ و آسیب زدن ویروس وانا کریپت(WannaCrypt) و ویروس باجگیر وانا کریپت (wannacrypt) و راههای مقابله با آن در خصوص جدیدترین بدافزار باج گیرRansomware به نام واناکریپت(WannaCrypt)، راه های نفوذ واناکریپت و نحوه مقابله با آن صحبت شد. در این نوشته یکی از آنتی ویروس های و ضد بدافزارهای ایرانی که مدعی شده است توانایی شناسایی و مقابله با بد افزار بسیار خطرناک واناکریپت را دارد، معرفی و به اختصار توضیح داده می شود که چگونه با ویروس های باج گیر مانند واناکریپت مقابله می کند. توضیح اینکه باج گیر واناکریپت توانسته بسیاری از رایانه ها و سیستم ها در چندین کشور از جمله ایران را آلوده کند و یکی از خطرناک ترین باج گیرهای تاریخ کامپیوتر و اینترنت محسوب می شود.

ضد بدافزارها و آنتی ویروس های ایرانی پادویش(padvish) – پاد به معنای ضد و ویش به معنای ویروس- با مشارکت و همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و یک شرکت دانش بنیان با بهره گیری از نیروها و تخصص ایرانی در سال 1395 تهیه شده اند و در حال حاضر هم در نسخه تکامل یافته خانگی و هم تجاری تولید و عرضه می شود. ضمن اینکه نسخه مخصوص اندروید نیز توسط شرکت تولید کننده ضد بدافزار پادویش نیز تهیه و منتشر شده است. محصولات خانگی این شرکت در چهار نسخه امنیت کامل، امنیت پیشرفته، نسخه اندروید و ضد باج گیر(ضد رمز و باج افزار) ارائه می شود و محصولات سازمانی/تجاری پادویش نیز تنها نسخه اندروید را در سبد محصولات خود ندارد.

برای استفاده از امکانات ضد باج گیری مجموعه ضد بد افزار و آنتی ویروس بومی "پادویش" شما باید نسخه ضد باجگیر(ضد رمز و باج افزار) آن را بر روی سیستم‌های کامپیوتر یا موبایل خود نصب نمایند. سازندگان این ضد باج گیر مدعی شده اند که درخصوص جدیدترین بدافزار باج گیری یعنی واناکریپت، این ضد باج گیری واناکریپت را قبل از اینکه منتشر شود، تشخیص داده و خنثی می کند. ضمن اینکه قابلیت ها و توانایی های خوب این ضد باج گیر جلوی انواع دیگر باجگیرها را نیز خواهد گرفت.

شما برای نصب نسخه های کامل این آنتی ویروس ها و ضد باج گیرها باید آنها را خریداری کنید که قیمت نسخه کامل آن برای کاربران خانگی و مشاغل کوچک قیمت 58 هزار تومان و ضد باج گیر آن قیمت 15 هزار تومان را دارد. البته نسخه موقت یا آزمایشی(Trial) ضد باج گیر پادویش نیز وجود دارد که ظاهرا برای نصب آن باید در وبسایت پادویش(Padvish.com) ثبت نام کنید و مجوز موقت بگیرید.

نحوع عملکرد ضد باج گیر پادویش

طراحان پادویش معتقدند که ضد باج گیر پادویش با دو روش از نفوذ ویروس های باج گیر جلوگیری می کند:

  1. استفاده از ابزاری که بدون اجازه کاربر امکان رمزنگاری اطلاعات را در رایانهشما ممنوع نماید راه حلی ایده‌آل برای تهدید های باج افزارها به شمار می‌آید و این دقیقا کاری است که ضدرمز پادویش یا Padvish AntiCrypto    برای شما انجام می‌دهد.
  2. تهیه یک نسخه پشتیبان (Backup) به‌صورت دوره‌ای از تمامی اطلاعات با ارزش و نگهداری آن در مکانی خارج از رایانه و ترجیحاً با امنیت بالا

برای نصب نسخه آزمایشی و موقت ضد باج گیر پادویش می توانید از آدرس زیر استفاده کنید:

https://padvish.com/contents.php/fa/187

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 113
تعداد کل آرا: 1327
تعداد کل بازدیدها: 301899

نظرات کاربران

*