آمپول HCG چیست و تزریق آمپول hcg چه کاربرد و اثراتی دارد؟

آمپول HCG چیست و تزریق آمپول hcg چه کاربرد و اثراتی دارد؟

همانطور که در مقاله HCG اچ سی جی در آزمایش خون به چه معناست؟ معنی و مفهوم HCG در برگه آزمایش خون توضیح داده شد، هورمون HCG هورمونی است که هنگام جایگزینی تخمک در رحم زنان ترشح می شود. حال به منظور اینکه این تخمک گذاری و در نتیجه شکل گیری جنین و تولید مثل در انسان بیشتر شود، این هورمون بطور مصنوعی تولید و عرضه شده است که با تزریق آن به زن یا مرد اثراتی از حیث ترشح این هورمون روی آنها می گذارد.

هورمون HCG که بصورت آمپول و عضلانی تزریق می شود سبب افزایش ترشح هورمون LH در بدن زنان شده که این هورمون به چرخه تولید مثل و باروری زنان کمک می کند. بنابراین کاربرد و نقش تزریق آمپول hcg این است که در زنانی که مشکل تولید مثل دارند، می تواند باعث آزاد شدن تخمک در زنان و متعاقبا شکل گیری جنین شود.

البته هورمون hcg در مردان نیز کاربرد داشته و باعث افزایش ترشح هورمون تستسترون می شود و در مواردیکه ترشح این هورمون در مردان کم شده است پزشکان متخصص تزریق آمپول hcg را برای مردان تجویز می کنند.

لازم به ذکر است که تزریق آمپول hcg باید در زمان و ساعت مشخصی صورت پذیرد تا مفید و اثربخش باشد و در زنان معمولا 36 ساعت بعد از تزریق Hcg تخمک آزاد می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 828
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)