آموزش و تربیت سگ نگهبان

آموزش و تربیت سگ نگهبان

در مقاله سگ نگهبان چیست و انواع سگ نگهبان کدامند؟ درخصوص سگ های نگهبان و انواع و نژادهای آنها توضیح داده شد. در این مقاله در خصوص برخی از روش های مورد استفاده مربیان حرفه ای سگ نگهبان -که نمونه ای از این مربیان حرفه ای تربیت سگ در آکادمی تربیت سگ آریانا وجود دارند- توضیح داده می شود.

اولین مرحله در آموزش سگ نگهبان مرحله اجتماعی سازی(Socialize) سگ است. این کار را معمولا در دوره های اولیه رشد سگ(حدود 16 هفتگی) انجام می دهند، اما بعضا ممکن است برای برخی از سگ ها این کار بصورت دوره ای انجام شود. در واقع با این کار شما سگ را با محیط آشنا می کنید، بویژه محیطی که سگ نگهبان می خواهد در آنجا از شما مراقبت و محافظت کند.

در مرحله دوم در آموزش سگ نگهبان، شما باید سگ را به پارس کردن در هنگام مشاهده افراد غریبه ترغیب کنید. بسیاری از سگ ها بطور غریزی این کار را انجام می دهند اما شما به جهت تربیت یک سگ نگهبان نیاز دارید که این کار را انجام دهید و به سگ نگهبان آموزش دهید که هنگام مشاهده یک فرد ناشناس با پارس کردن به شما هشدار دهد.

مرحله سوم در آموزش یک سگ نگهبان که نقش محافظ را دارد، آموزش دفاع و مراقبت از صاحب سگ است. برای این کار معمولا یکی از مربیان تربیت سگ نگهبان نقش فرد غریبه را بازی کرده و صاحب سگ نگهبان پارس کردن و حمله کردن به این غریبه را به سگ نگهبان آموزش می دهد.

مرحله چهارم در آموزش سگ نگهبان آموزش رها کردن فرد غریبه است. در واقع سگ نگهبان باید آموزش ببیند که با فرمان شما فرد غریبه را رها کند. این فرمان باید با تشویق هایی همراه باشد تا سگ نگهبان ترغیب به رها کردن فرد یا موجود غریبه گردد که مربیان حرفه ای آموزش و تربیت سگ نگهبان تکنیک های تربیت سگ نگهبان بویژه درخصوص رها کردن فرد غریبه را به خوبی می دانند.

نکته بسیار مهم این است که هر نژاد سگی توانایی آموزش و تربیت شدن برای یک سگ نگهبان را ندارد و شما اگر سگی دارید بهتر است با مشاوران تربیت سگ نگهبان درخصوص آموزش پذیر بودن سگ شما به عنوان یک سگ نگهبان مشورت کنید. آکادمی تربیت سگ آریانا یکی از مراکزی است که مربیان و مشاوران آموزش و تربیت سگ حرفه ای دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 175
تعداد کل آرا: 2653
تعداد کل بازدیدها: 672055


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)