آموزش نحوه فعالسازی و برقراری تماس صوتی تلگرام

آموزش نحوه فعالسازی و برقراری تماس صوتی تلگرام

همانطور که می دانید، تماس صوتی تلگرام(Telegram) اخیرا در این نرم افزار پیام رسان فعال شده است. این سرویس صوتی ابتدا در اروپا فعال بود اما اخیرا در اواخر فروردین 96 سرویس مکالمه/تماس صوتی تلگرام در ایران و برای کاربران ایرانی تلگرام که بخش زیادی از کاربران تلگرام را تشکیل می دهند، نیز فعال شده است. شاید بسیاری از ما ندانیم که چگونه باید سرویس تماس صوتی یا مکالمه تلگرام را فعال کنیم. در این نوشته ابتدا نحوه فعال سازی سرویس تماس صوتی تلگرام توضیح داده می شود و سپس نحوه محاسبه هزینه های تماس صوتی و مکالمه در تلگرام و چگونگی کاهش هزینه های تماس تلگرام آموزش داده می شود. با ما با آموزش چگونگی فعالسازی و برقراری تماس صوتی تلگرام همراه باشید.

برای اینکه سرویس تماس صوتی در تلگرام فعال باشد، شما باید نسخه 3.18.1 تلگرام را نصب و یا اگر تلگرام را در گوشی یا تبلت خود نصب دارید، آن را به روز رسانی(update) کنید. برای به روز رسانی شما می توانید به گوگل پلی استور(Play store) رفته و روی گزینه بروز رسانی(update) کلیک کنید. پس از نصب آپدیت تلگرام و به روز رسانی آن به نسخه 3.18.1 سرویس مکالمه یا تماس صوتی نیز برای آن فعال می شود.

برای استفاده از سرویس تماس صوتی تلگرام شما می توانید به صفحه هریک از مخاطبین(contact) های خود در صفحه تلگرام رفته و در گوشه بالای صفحه روی تب ... بزنید. با باز شدن این تب شما گزینه تماس(call) را مشاهد می کنید. با لمس گزینه تماس شما می توانید با مخاطب خود تماس بگیرید. توجه داشته باشید که برای اینکه بتوانید با مخاطب خود در تلگرام تماس گرفته و مکالمه کنید، طرف مقابل/مخاطب شما نیز حتما باید نسخه جدید تلگرام را با قابلیت تماس صوتی نصب داشته باشد. توجه کنید که شخص مخاطب حتما باید شماره تلفن همراه ایران را داشته باشد.

البته برای برقراری تماس با هر یک از مخاطبین می توانید به پروفایل آن ها مراجعه کرده و از بالای صفحه، روی آیکن تلفن اشاره کنید.

پس از فعال شدن این قابلیت برای شما، با بیرون کشیدن منوی کشویی اپلیکیشن تلگرام، تب جدیدی به اسم تماس ها/ Calls را می بینید که تاریخچه تماس های شما در آن ذخیره می شوند.

همچنین اگر میزان مصرف دیتا و هزینه این تماس برای شما اهمیت دارد، تلگرام راهکاری برای کاهش این مصرف دیتای این تماس ها در نظر گرفته است. برای اینکار می توانید به قسمت تنظیمات تلگرام بخش Data and Storage رفته و گزینه Use less Data for Calls را انتخاب کنید. با لمس این گزینه به شما سه گزینه هرگز(Never)، تنها روی موبایل دیتا(Only on mobile data) و همیشه(Always) پیشنهاد می شود که به منظور فعال شدن شما باید یکی از گزینه های Only on mobile data یا always را انتخاب کنید. با انتخاب یکی از این دو گزینه، میزان مصرف دیتا برای هر تماس را با کاهش 25 الی 30 درصدی کیفیت تماس، کمتر می شود.

نکته دیگر اینکه، تماس صوتی تلگرام مانند سرویس پیام رسانی آن قابلیت تنظیم حریم خصوصی/حریم شخصی را برای کاربران فعال کرده و شما در قسمت تنظیمات و بخش حریم خصوصی (Privacy & Security) و قسمت تماس ها(Calls) می توانید مشخص کنید که آیا همه(everybody)، تنها مخاطبین شما(My Contacts) یا هیچکس(Nobody) بتوانند با شما تماس صوتی بگیرند.

برای اطلاعات بیشتر و توضیحات در خصوص قابلیت ها و امکانات تماس صوتی تلگرام و آموزش تصویری تماس صوتی در تلگرام می توانید به مقاله فعال کردن و قابلیت های تماس صوتی در تلگرام مراجعه نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.6
sigmaمجموع آرا: 8

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 77
تعداد کل نظرات : 39
تعداد کل آرا: 485
تعداد کل بازدیدها: 21747


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)