آموزش فعال و غیرفعال کردن AutoPlay در ویندوز

آموزش فعال و غیرفعال کردن AutoPlay در ویندوز

شاید با کاربرد ظاهری AutoPlay آشنا نباشید، اما وقتیکه میخواهید دستگاهی یا فلاش یا هارد و ... را به کامپیوترتان متصل کنید، بدون اجازه شما فایل های دستگاه باز شده و برایتان نمایش داده میشوند. AutoPlay در حقیقت به معنی فعال شدن خودکار کارهایی میباشد که از این ابزار مهم ویندوز میخواهید. در وهله اول شاید برایتان ساده بنظر برسد اما باید بدانید وقتیکه این گزینه بازشدن دستگاه های متصل بدون اجازه شما را غیرفعال نکنید، احتمال ویروسی شدن ویندوزتان وجود خواهد داشت. در این آموزش قصد داریم ابتدا به آموزش تنظیمات AutoPlay در ویندوز 10 بپردازیم، سپس راه کاری جهت تنظیمات AutoPlay در سایر ویندوزها 7 و 8 نیز ارائه دهیم. خوشحالیم که با چگانه همراه هستید.

 

AutoPlay بجز اینکه برای فلاش ها و دستگاه های متصل به ویندوز کاربر دارد، میتواند برای فایل های تصویری تان، و دیگر تنظیمات تان نیز استفاده شود. AutoPlay به شما امکان میدهد که از عملیات موردنظرتان برای باز کردن فایل های تصویری و برنامه هایتان استفاده کنید، و یا وقتی دستگاهی یا فلاشی را به کامپیوترتان متصل میکنید، چه کاری باید انجام بگیرد.

 

برای دسترسی به تنظیمات AutoPlay ابتدا بر روی All settings که با کلیک بر روی آیکون ناتیفکشن ها در نواردسکتاپ ظاهر میشود، کلیک کنید. در صفحه SETTINGS  بر روی گزینه Device  کلیک کنید. از سمت چپ گزینه AutoPlay را انتخاب کنید. اگر میخواهید کلا این گزینه را خاموش کنید، در بالای صفحه بر روی on  کلیک کنید. اما اگر میخواهید که برای مثال هنگامیکه مموری کارد را به کامپیوتر متصل کردید، خودبخود باز نشود بر روی Memory card کلیک کرده و گزینه دلخواهتان را انتخاب کنید. بهتر است گزینه Ask me every time را انتخاب کنید، تا هرموقع مموری کاردتان را به کامپیوترتان متصل کردید،صفحه ظاهر شود و برای ادامه عملیات مورد نظرتان از شما سوال کند.همین تنظیمات را میتوانید برای دیگر گزینه ها نیز انجام دهید.

 

آموزش فعال و غیرفعال کردن AutoPlay در ویندوز

 

در ویندوزهای دیگر میتوانید Control Panel را باز کرده و بر روی AutoPlay کلیک کنید. در این قسمت نیز مانند مورد بالا میتوانید بر روی هریک کلیک کرده و تنظیمات دلخواهتان را برای AutoPlay آنها ذخیره کنید. در آخر حتما بر روی گزینه save در آخر صفحه کلیک کرده تا تنظیمات تان ذخیره شوند. البته دقت داشته باشید که فعال کردن AutoPlay با استفاده از Control Panel در ویندوز 10 هم قابل انجام میباشد.

 

آموزش فعال و غیرفعال کردن AutoPlay در ویندوز

اما نکته مهم این میباشد که غیرفعال کردن بازشدن خودبخودی مموری کاردها یا دستگاه یا فلاش ها میتواند باعث به دور ماندن ویندوزتان از ویروس ها شود. بهتر است قبل از باز کردن دستگاه های متصل به کامپیوتر، آنها را با آنتی ویروس scan کرده تا ویروس های احتمالی سیستم شما را آلوده نکنند.

 

منبع : thewindowsclub

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 126
تعداد کل نظرات : 85
تعداد کل آرا: 604
تعداد کل بازدیدها: 119166


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)