آموزش رفتار به کودکان نوپا | نحوه مراقبت از کودک نوپا | رفتارهای کودک نوپا 6 ماه تا 2 سال

آموزش رفتار به کودکان نوپا | نحوه مراقبت از کودک نوپا | رفتارهای کودک نوپا 6 ماه تا 2 سال

کودک خود را در تمام اوقات تماشا کنید، زیرا کودکان خطر را درک نمی کنند. کودکان نوپا که تازه راه رفتن را فرا گرفته اند نیاز به مراقبت های ویژه و حیاتی دارند. یکی از مهمترین ویژگی های کودکان نوپا این است که به دلیل نشناختن خطر هیچ موضوعی نمی تواند آن ها را نسبت به خظرات آگاه کند و از طرفی به دلیل راه افتادن آن ها می توانند به هر چیزی که می خواهند در خانه دست زده و آن را امتحان کنند. یکی از راه های امتحان نمود وسایل دوربرشان نیز خوردن و مزه کردن است که در صورت مراقبت نکردن والدین ممکن است به خفگی و آسیب های جدی به کودک منجر شود.

نظارت بر فرزندان و کودکان یک امر بسیارخطیر و مهم است و دلیل اینکه باید مراقب کودک خود باشید این است که:
کودکان خطر را درک نمی کنند.
بچه ها به طور طبیعی کنجکاو هستند و می خواهند جهان را در اطرافشان کشف کنند - و به خاطر داشته باشید که هر چه که آنها بزرگتر می شوند کنجکاو بودنشان نیز افزایش پیدا می کند و آنها بیشتر ماجرا جو تر می شوند!
کودکان می توانند در چشم یک به هم زدن ناپدید شده و کاری خطرناک را صورت دهند.
در همه جا در اطراف آنها، به ویژه در خانه هایتان، خطرات زیادی وجود دارد که دیده می شود و یا از دیدگان پنهان است.
مسئولیت ما به عنوان والدین و نگهبانان این است که اطمینان حاصل کنیم که جهان کودکان ما به اندازه ای کافی امن است تا اکتشاف آنها بدون آسیب بوده و برایشان سرگرم کننده باشد.

بر روی کودکان خود نظارت فعال داشته باشید:
کنترل نمودن بچه ها به صورت فعال این معنی را می دهد که شما نباید بر روی فعالیت های کودک خود سختگیر باشید ولی به طور مدام باید حواستان به وی باشد به طوری که همزمان هم او را تماشا کنید و هم اینکه گوش دهید و همیشه در دسترس باشید.
کنترل فعال و دائم به شما این امکان را می دهد که هر فرصتی که فرزندتان در حال خرابکاری و آسیب زدن به خود است را تشخیص داده و خود را به وی برسانید.
به شما اجازه می دهد که در حالیکه آنها در حال کشف دنیای خود هستند شما وقت ارزشمند خود را با آنها می گذرانید.
به شما نشان می دهد که آنها قادر به انجام چه کارهایی هستند و چگونه آنها قابل دور شدن از دسنرسی هستند برای مثال تا چه حدی آن ها قابل رسیدن و دسترسی هستند همچنین کنترل فعال به شما کمک می کندکه چه اقداماتی باید در حال حاضر برای جلوگیری از آسیب دیدن انجام دهید.

نظارت یک فعالیت جداگانه نیست اما کارهایی که می تواند به شما کمک کند تا نظارت دقیق تری بر روی فرزند خود داشته باشید به شرح زیر است:

دانستن آنچه فرزند شما قادر است تا انجام دهد
فراهم کردن یک فضای امن برای فرزندان شما
استفاده از اسباب بازی های مناسب و تحهیزات برای سن کودکتان
قرار دادن قوانین ایمنی و امنیتی در خانه خود
در نهایت بدون اینکه نگران باشید می توانید کودک نوپای خود را محافظت نموده و آن را از خطرات حفظ کنید. کافیست قوانینی را برای خود و خانواده تان وضع نمایید و از آن ها تخطی نکنید. برای مثال می توانید تمامی کابینت های خود را با ابزارهای موجود در بازار ببندید و تمامی اشیا نوک تیز را از دست رس کودک خود خارج نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 108
تعداد کل بازدیدها: 35617
آموزش رفتار به کودکان نوپا | نحوه مراقبت از کودک نوپا | رفتارهای کودک نوپا 6 ماه تا 2 سال
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)