آمادگی های قبل از ازدواج | قبل از ازدواج چه آمادگی هایی لازم است

آمادگی های قبل از ازدواج | قبل از ازدواج چه آمادگی هایی لازم است

ازدواج یکی از مهمترین مراحل زندگی هر انسانی است و نیاز دارد که قبل از اقدام به ازدواج هم در مردان و هم در زنان آمادگی های لازم انجام شود. برای ازدواج لازم است که دختران و پسران از نظر روحی – روانی، جسمانی، مادی و غیره آمادگی کسب کنند. برای بدست آوردن آمادگی روحی – روانی مباحث روانشناسانه و کمک روانشناسان بسیار مفید است.

در بین جمعیت کشور افراد زیادی در سن ازدواج قرار دارند و روز به روز آمادگی های قبل از ازدواج اهمیت پیدا می کند، اگر ده سال قبل دیدگاه مردم نسبت به آزمایش های قبل ازدواج بی تفاوتی بود، ولی اکنون اکثریت مردم به آن به دیده مثبت نگاه می کنند. حتی آن را بسیار تشویق هم می کنند.

چنان که زوجین قبل از ازدواج با معاینات پزشکی از ویژگی های بدنی یک دیگر آشنا شده و قبل از اینکه مشکلی بیاید، با همراهی یکدیگر آن مشکل را حل می کنند. برای شناخت روحی و روانی هم، در دیدارهایی که با هم دارند و با کلمات و جملات ساده از وضعیت روانی و روحی همدیگر شناخت پیدا می کنند.

در قبل از ازدواج ما با افرادی مواجه می شوند که می گویند، با شناخت کامل ازدواج می کنیم. ویژگی ها و شخصیت همدیگر را می شناسیم، می دانیم که چه خصوصیات روانی دارد؟ حتی یک روانشناس خوب هم بگوید که خصوصیات شما به هم نمی خورد، من جدا نمی شوم.

بسیاری از زوجین در اولین دیدار این را می گویند که، چه بهتر که در همان دیدار اول شناختی از همدیگر پیدا کرده ام. انسان ها یکدیگر را می شناسند و با ویژگی های معین ازدواج می کنند. خیلی وقت ها می شنویم که، می گویند زوجین نسبت به همدیگر این نظر را دارند که وی خیلی مسئولیت پذیر است و یا وی خیلی مهربان است و خیلی دقیق است و غیره.

اما با این جملات و نظریات نمی توان گفت که زوجین ویژگی ها و خصوصیات یکدیگر را می شناسند. لذا قبل از ازدواج صحبت های روانشناسانه بسیار لازم است.

در کشور آمریکا 200 هزار روانشناس فعالیت می کنند. که به طور متوسط هر چهار خانواده یک روانشناس دارند. همین روانشناسان قبل از ازدواج خانواده ها را راهنمایی می کنند. روانشناسان خصوصیات هر یک از زوجین را تعیین می کند و زوجین را برای حوادثی که در آینده به وجود می آید آماده می کند. مثلا اگر در مردی وابستگی شدیدی نسبت به مادرش داشته باشد. روانشناس زن را برای مشکلاتی که این مساله در آینده به وجود می آورد، آماده می کند. اگر به زبان پزشکی بگویم، زوجین را واکسینه می کند. در واکسن (میکروب های ضعیف شده بیماری) به خون تزریق می شود و سبب می شود که بدن این میکروب را شناسایی کرده و به مقاوم سازی و ایمنی بپردازد.

این گونه می توان گفت که روانشناسان زوجین را در مورد اتفاقاتی که در آینده احتمال دارد رخ دهد واکسینه می کنند.

در تشکیل خانواده جدید، در اساس خانم ها بیشتر دچار اذیت می شوند. این مشکل در بیشتر مواقع از مادر به دختر منتقل می گردد. لذا لازم است مادران دختران خود را برای زندگی متاهلی آماده کنند. گاهی مادران این را وظیفه خود می دانند و در چنین شرایطی دختران را به نحوه احسن برای زندگی مشترک آماده می کنند. چرا که در زمان ازدواج انتظارات زیاد است و بحث های بین دو طرف به وجود می آید. مردان متوجه آنچه که رخ می دهد، نمی شود که زنان با ازدواج در زندگی مادی، زندگی اجتماعی و زندگی جنسی شان تغییرات زیادی رخ می دهد. به همین دلیل در دوره معاصر نیاز است که مردان درک و فهم بیشتری داشته باشند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 6

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
آمادگی های قبل از ازدواج | قبل از ازدواج چه آمادگی هایی لازم است
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 6


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)