آلرژی به اسپرم چیست | علائم و نشانه های آلرژی به اسپرم کدامند

  آلرژی به اسپرم چیست | علائم و نشانه های آلرژی به اسپرم کدامند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/16

انسان می توان به چیزهای مختلف آلرژی داشته باشد، آلرژی گاهی اذیت کننده است و نیاز به درمان دارد ولی گاهی ممکن است خود به خود رفع شود. یکی از آلرژی هایی که برخی از خانم ها دچار آن می شوند، آلرژی به اسپرم می باشد، آلرژی به اسپرم نه تنها سبب اذیت و ناراحتی است بلکه بر روی زندگی مشترک تاثیر می گذارد و برای زوج هایی که به دنبال فرزند هستند، هم مانع ایجاد می کند.

در برخی از موارد در بین زن و شوهر، بعد از رابطه جنسی ناراحتی های معینی به وجود می آید. در زنان حالاتی مانند خارش، تحریک پذیری و سوزش در اندام جنسی به وجود می آید. در مورد این مشکلات و اختلالات، یکی از کارشناسان و متخصصان کشور ترکیه به نام سینان آککورتون (Sinan Akkurtun)، توصیه هایی برای زوجین دارای این اختلال ارائه نموده است، که این توصیه های را تقدیم تقدیم شما می کنیم.

این پزشک گفته است که، آلرژی به اسپرم، به تغییراتی در واژن گفته می شود که در برابر مایع منی و یا اسپرم مردان در حین رابطه جنسی و یا بعد از رابطه جنسی به وجود می آید. از علائم این آلرژی سوزش در واژن، ورم واژن، درد، خارش و سرخ شدن واژن می باشد. همانطور که می بیند این علائم با علائم آلرژی های دیگر مشابه می باشد و تقریباً یکسانی هایی دارد. اما گاهی در تمام بدن، صورت، دست ها و یا در پاها هم می توان با علائم آلرژی به اسپرم مواجه شد. از دیدگاه آلرژیک این در افراد بسیار حساس می تواند به وجود می آید.

به ویژه در زمان رابطه جنسی و یا بعد از رابطه جنسی به وجود آمدن دردهای شدید، سوزش و علائمی مانند فرورفتگی در واژن و دیگر علائم مانند درد به همراه خارش در واژن که از علائم آلرژی به اسپرم می باشند، باید دقت نمود، چرا که این علائم می تواند نشانه آلرژی به اسپرم باشد.

در ارگانیسم بدن مردان و زنان، وقتی یک ماده خارجی وارد می شود، بدن به آن واکنش نشان می دهد، که گاهی این واکنش برای دفاع از بدن است. آلرژی به اسپرم هم از نوع واکنش بدن برای دفاع است. چرا که در ترکیبات اسپرم مواد مختلف و پروتئین وجود دارد. همچنین اسپرم دارای مواد لغزنده کننده، تغذیه کننده و شکل دهنده می باشد. این مواد هر چقدر که برای مردان طبیعی باشد، برای زنان تا حدودی مواد ناآشنای می باشند. لذا سیستم دفاعی بدن زنان در برابر این مواد فعال می شود. به ویژه از دیدگاه آلرژیک؛ در افراد حساس وجود پروتئین در ترکیبات اسپرم دلیل آلرژی به اسپرم می تواند، باشد.

این متخصص می گوید که، در آزمایش آلرژی به اسپرم، به بررسی میزان آنتی بادی (Antibody) در مایع منی می پردازد. البته با آزمایشات پوستی هم می توان این نوع آلرژی را مشخص کرد. استفاده از کاندوم (Condom) اگر چه مانع از ایجاد آلرژی می شود، اما این برای زوج هایی که به دنبال فرزند می باشند، راه رهایی نمی باشد. برای معالجه و درمان این نوع الرژی از ایمنی درمانی استفاده می شود. اما در زمانی که دوز آنتی بادی بالا باشد، از داروی کورتیزون (Cortisone) برای درمان استفاده می شود.

در عین حال، علل و دلایل دیگری که در ارگانیسم بدن زوجین وجود دارد، مانند عفونت، آلرژی های دیگر، قارچ کاندیدا (Candida Fungus) در این میان درمان و از بین می روند. بعد از این معالج، دیگر در زمان عمل لقاح اسپرم و تخمک هیچ گونه علائم آلرژیک در بدن ظاهر نمی شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*