آلرژی | تشخیص آلرژی | روش های تشخیص آلرژی

آلرژی | تشخیص آلرژی | روش های تشخیص آلرژی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/21

بسیاری از مردم دارای آلرژی می باشند، اما نمی دانند که چطور آلرژی و نوع آن تشخیص داده می شوند، برای تشخیص آلرژی و نوع آن حتما باید به متخصص در این زمینه مراجعه کرد، پزشکان متخصص برای تشخیص آلرژی معمولا از راه های مختلفی استفاده می کنند، که یکی از مهمترین آنها آزمایش خون می باشد.

برای تشخیص آلرژی روش های مختلفی وجود دارد. تنها بعد از اینکه بیمار به صورت کامل مورد معاینه قرار گرفت، می توان آلرژی را به صورت صحیح تشخیص داد. معاینه کامل بیماری حتماَ باید از طریق پزشک متخصص آلرژی انجام شود. پزشک حرف ها و شکایت های بیمار را گوش می دهد و اینکه بیماری برای اولین بار چطور شروع شده و خصوصیات رشد آن و آلرژی در چه شرایطی به صورت حداکثری رخ می دهد و بودن یا نبودن بیماری آلرژی در نزدیکان، شرایط تغذیه و کاری را بررسی می کند و در این باره سوال می پرسد. بعد از این پزشک معاینات لازم را تعیین می کند.

1- معاینات پوستی:

این معاینات، در افراد مختلف برای تعیین نوع آلرژی انجام می شود. برای انجام این معاینه سطح داخلی بازو را با سوزن به اندازه بسیار کوچک خراش می دهند و یا گاز گرفته می شود، سپس در همین ناحیه به مقدار میکروسکوپی آلرژن (مواد آلرژی زا) مانند گرد گل ها، پودر غذا و یا موی حیوانات و یا مواد غذایی و غیره می گذارند. بعد از گذشت مدتی، در همین ناحیه کمی ورم یا سرخ شدگی روی می دهد، که نشان از واکنش آلرژیک می باشد. برای تشخیص آلرژی باید به اندازه کافی دقیق بود.

آلرژی | تشخیص آلرژی | روش های تشخیص آلرژی

2- آزمایش خون:

آزمایش خون یکی از روش هایی است که برای تشخیص آلرژی انجام می شود، خصوصیات این روش عبارت از این می باشد که، در این موقع نیاز است که بیمار با آلرژی بدون واسطه در ارتباط باشد و در نتیجه آن خطر به وجود آمده را پیشگیری کند. در افرادی که دچار آلرژی هستند، مقدار پادتن در کلاس E (İgE) در خونشان افزایش می یابد. تعیین آنتی بادی اختصاصی از کلاس IgE علیه بیش از ۶۰ نوع آلرژن تنفسی و غذایی بر روی نمونه خون در آزمایشگاه تشخیص طبی و تخصصی قابل انجام می باشد.

برای آزمایش از انگشت خون بر داشته می شود. با آزمایش و تحلیل خون انسان در بسیاری از مواقع می تواند نوع آلرژی افراد را معین کرد. این آزمایش برای انواع آلرژی ها انجام می شود. آلرژی غذایی، آلرژی به حیوانات، آلرژی به گیاهان، آلرژی محیطی و غیره.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3248
تعداد کل بازدیدها: 715080

نظرات کاربران

*