آفرودیزیاک چیست | افزایش میل جنسی در خانم ها با آفرودیزیاک

آفرودیزیاک چیست | افزایش میل جنسی در خانم ها با آفرودیزیاک
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/04/09

آفرودیزیاک به عنوان یک غذا و یا دارویی است که موجب تقویت میل جنسی در انسان می شود و تمایل جنسی را افزایش می دهد، برخی از غذاها به صورت طبیعی دارای آفرودیزیاک هستند که مصرف انها برای کسانی که میل جنسی ضعیف دارند توصیه می شود. از این رو، در این مقاله به بررسی محصولات دارای آفرودیزیاک و تاثیرات آن بر میل جنسی خانم ها می پردازیم.

از گذشته های بسیار دور، غذاهای و گیاهانی که سبب افزایش و تقویت میل جنسی در هر دو جنس مرد و زن می شد، شناخته شده بودند. البته در گذشته ها این اطلاعات و دانش ها تنها در دست کاهن ها، فرمانروایان و اشراف قرار داشت و به نسل های بعدی خود انتقال می دادند. اما در دوران معاصر غذایهای آفرودیزیاک (Aphrodisiac) را همه می شناسند و در مورد آن اطلاعاتی دارند و یا می توانند به راحتی به دست آورند.

آفرودیزیاک ماده است که میل جنسی را افزایش می دهد و این اسم در اساطیر یونانی به اسم الهه زیبایی و محبت شناخته می شود. در قرون وسطی آفرودیزیاک اکسیر عشق نامیده می شد و به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گرفت.

اولین فاکتوری ها سبب ضعف جنسی خانم های می شود، کاهش میزان تِستوستِرون (Testosterone) در خون می باشد. اگر چه تستوسترون هورمون مردانه محسوب می شود، اما وجود تستوسترون برای ارگانیسم بدن زن واجب می باشد. چرا که، هم هورمون ها را متوازن نگه می دارد و هم میل جنسی را به وجود می آورد. فاکتورهای دیگر مانند داشتن استرس، خواب ناتمام، خستگی های مزمن و ... هم سبب کاهش میل جنسی می شود. زنانی که سیگار می کشند، هم میل جنسی شان ضعیف می باشد. محصولاتی که دارای توتون است، سبب از بین رفتن ویتامین های C، E و A در بدن می شوند و لذا موجب اختلال در فعالیت نرمال دستگاه جنسی می شوند.

یکی دیگر از موادی که سبب کاهش میل جنسی و اختلال در سیکل قاعدگی می شود، کافئین است. در نتیجه تاثیرات آن میزان تستوسترون و لیبیدو در خون کاهش می یابد. الکل هم تاثیراتی مانند کافئین را دارد. خوردن غذاهای بیش از اندازه روغنی، نمکی و سنگین هم سبب کاهش تاثیرات آفرودیزیاک می شود. تاثیرات ماده آفرودیزیاک در ارگانیسم بدن زنان موجب بهبود گردش خون و متابولیسم بدن می شود. با ضربان قلب و حساسیت ارگانیسم بدن ارتباط دارد، همین غذاها از آنتی اکسیدان، ویتامین ها و مواد شیمیایی سرشار می باشند. لذا سبب تقویت سیستم دفاعی بدن شده و مانع از پیری می شود. برخی از گل ها و گیاهان در خون سبب تنظم تستوسترون می شوند، در ترکیبات همین گیاهان و گل ها به مقدار زیاد ویتامین گروه B، ویتامین های C، K وجود دارد، که برای سلامتی مفید است و با اضافه وزن مقابله می کند و در نتیجه تاثیرات آنها انسان سرحال و شاداب می شود.

زنانی که میل جنسی شان پایین است، در درجه اول باید محصولاتی مانند گردو، گیاهان دانه دار و گوشت بدون چربی مصرف کنند. چون که، همین غذاها سرشار از زینگ و منیزیم می باشند. زینگ برای فعالیت بهتر و تقویت سیستم عصبی و با انرژی کردن سلول های بسیار مهم و واجب است و حال انسان را بهتر می کند و مقدار هورمون جنسی در خون را افزایش می دهد، منیزیم هم با استرس مقابله می کند و ایمنی بدن را تقویت می کند.

میوه ها و سبزیجات تازه تنها انبار ویتامین ها نیستند، بلکه منبع سلولز هم می باشند. سلولز گوارش را بهتر می کند، ارگانیسم بدن را به آرامی تنظیم می کند و سبب افزایش میل جنسی می شود.

زنانی که لیپدو آنها پایین می باشد، باید از غذاهایی استفاده کنند که به اندازه کافی از ویتامین گروه B غنی باشند. همین ویتامین ها در ماهی ها روغنی، محصولات لبنی، سیب زمینی و حبوبات وجود دارند. کمبود این ویتامین ها سبب افسردگی و ضعف سیستم ایمنی بدن می شود.

آفرودیزیاک چیست | افزایش میل جنسی در خانم ها با آفرودیزیاک

محصولات غذایی دارای آفرودیزیاک در ارگانیسم بدن زنان تاثیرات مثبتی دارد. از جمله این غذاها عبارتند از:

1- فلفل تند: در ترکیبات خود دارای ماده کپسایسین (Capsaicin) است، که به فلفل مزه تندی می دهد، این ماده سبب افزایش حساسیت ارگانیسم بدن زنان می شود.

2- آوواکادو: در ترکیبات آوواکادو اسیدهای چرب، ویتامین E و پتاسیم وجود دارد. به همین دلیل گردش خون را بهتر می کند و واکنش به رابطه جنسی را افزایش می دهد.

3- کرفس: مقدار هورمون آندروژن (Androgène)، را که هورمون مردانه است، در ارگانیسم بدن زنان افزایش می دهد، که سبب افزایش میل جنسی می شود.

4- هندوانه: با اسید آمینه سیترولین (Citrulline) غنی می باشد. در اندام های لگن کوچک گردش خون را بهتر می کند و سبب افزایش میل جنسی می شود. ریشه زنجبیل و سیر هم چنین تاثیراتی دارند.

5- عسل: در ترکیباتش ویتامین گروه B بسیار وجود دارد. لذا سبب افزایش میزان استروژن و تستوسترون در خون می شود و برای زنان و مردان بسیار مفید است.

6- شکلات تند: این شکلات سبب افزایش هورمون سروتونین (Serotonin) که هورمون خوشبختی است شده و سبب افزایش میل جنسی می شود.

منبع: Herba Flora jurnalı

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302443

نظرات کاربران

*