آغوشی نوزاد چیست | آغوشی نوزاد چه فوائدی دارد

آغوشی نوزاد چیست | آغوشی نوزاد چه فوائدی دارد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/30

امروزه یکی از وسایلی که برخی از زوج های جوان ترجیح می دهند در سیسمونی نوزادشان باشد، آغوشی است. برخی از مادرها و پدرها از آغوشی استفاده خیلی زیادی می کنند ولی برای برخی تنها جنبه تزئینی دارد و ممکن است هیچ وقت استفاده نشود. اما امروزه از لحاظ علمی ثابت شده است که استفاده از آغوشی برای کودک و مادر مفید است.

امروزه رسم است که در سیسمونی وسایل مورد نیاز کودک را تهیه می کنند، برخی از این وسایل بسیار کاربردی هستند و کمک خوبی به زوج های جوان می باشد و برخی دیگر ممکن است بر حسب این که خانواده ها و زوجین چه برداشتی داشته باشند، کاربرد آن فرق می کند. یکی از این وسایل آغوشی است که در بسیاری از سیسمونی ها وجود دارد ولی برخی از مادر و پدر آن از آن استفاده نمی کنند و برخی دیگر تنها در مسافرت است که می خواهند به پیاده روی و یا بازار بروند از آن استفاده می نمایند. از این رو، می توان گفت که آغوشی چقدر به دردتان می‌خورد به سبک زندگی‌تان بستگی دارد.

با این حال می توان این توصیه را نمود که اگر به استفاده از آغوشی عادت کنید زندگی برای‌تان شیرین‌تر می‌شود، چون زمانی‌که کار دارید و باید از دست‌های‌تان استفاده کنید، می‌توانید نوزادتان را در آغوشی بگذارید و آزادانه به کار‌های‌تان برسید، بدون این‌که دست‌های‌تان درگیر باشد. از سويي استفاده از آغوشی برای خود نوزادان نیز دلپذیر است، چرا که در همه حال به مادر یا پدر نزدیک هستند و احساس امنیت می‌کنند.

در دوران معاصر تصور کردن مادران بدون آغوش سخت می باشد. در اصل آغوش در زمان های بسیار قدیم درست شده است.

در زمان های قدیم در کشورهای مختلف از جمله در آذربایجان زنان نوزادهای خود را به بدن خود می بستند و با آنها کارهای روزانه خود را انجام می دادند و حتی نوزادهای خود را تا مسافت های طولانی با خود حمل می کردند و غیره ... .

در حال حاضر آغوش یک مد می باشد، اما این مد تنها یک ویژگی و خصوصیت نیست. متخصصان و کارشناسان اطفال دنیا آغوش را تایید می کنند. آغوش هم برای مادر و هم برای کودک بسیار راحت می باشد. در حالی که زنانی که نوزاد را در بغل نگه می دارند و یا به بغل گرفته و راه می برند، موجب می شود که دست ها خیلی زود شروع به درد کردن بکنند. در حالی که با آغوش این مشکل حل می شود.

نوزادی که تازه به دنیا آمده است مدام با مادر بودن را طلب می کند. حل این مشکل هم به وسیله آغوش ممکن می باشد. بسیاری از مادران تایید می کنند که نوزادهایی که ناراحتی می کنند، گریه می کنند و نمی خوابند تنها با آغوش بسیار ساکت و آرام می شوند.

مادر می تواند نوزاد را در آغوش گذاشته و به پیاده روی، مغازه و خرید و یا کارهای منزل خود را انجام دهد.

آغوش های انواع مختلفی دارند، در هنگام خرید به آن دقت کنید و آغوش مناسب برای خودتان را انتخاب نماید. آغوش تا سه ماهگی برای کودکان بهترین وسیله می باشد. واقعیت این است که کسی که میخواهد آغوشی بخرد باید این کار رو زود انجام بدهد و با وسایل سیسمونی که برای نوزادش می خرد این کار رو بکند. ما اول فکر می کردیم که خرید آغوشی ضروری نیست و نوزاد بهتراست با کریر جا به جا شود. اما اگر شما هم مثل ما از آن افرادی باشید که زیاد بیرون میروید استفاده از کریر فکر خوبی نیست.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 240036

نظرات کاربران

*