آشنایی با کامپیوترهای لپ تاپی

آشنایی با کامپیوترهای لپ تاپی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/13

با قسمت پنجم سری کامپیوتر چیست؟ در خدمت شما هستیم. مقاله چهارم این سری را میتوانید از این قسمت آشنایی با اجزای داخل کیس کامپیوتربخوانید. توجه داشته باشید که در این دوره سعی ما بر این است، که در پایان دوره به راحتی بتوانید با کامپیوترها/رایانه ها کار کنید و دانش تان راجع به کامپیوترها و کار با آنها افزایش یابد.

لپ تاپ یک کامپیوتر شخصی قابل حمل میباشد که میتوانید به راحتی آن را حرکت دهید و هرجا دوست دارید از آن استفاده کنید. بیشتر لپ تاپ ها از لحاظ عملکرد مانند کامپیوترهای رومیزی می باشند، به این معنی که عموما می توانند همه برنامه های یکسان را اجرا کنند و مانند کامپیوترهای رومیزی میتوانید با آنها کار کنید. با اینحال قیمت آنها ممکن است نسبت به کامپیوترهای رومیزی گران تر باشد.

 

 

چه چیزهایی یک لپ تاپ را از کامپیوتر رومیزی متفاوت میکند ؟

 

آشنایی با کامپیوترهای لپ تاپی

به این خاطر که لپ تاپ ها قابل حمل میباشند، تفاوت های مهمی با کامپیوترهای رومیزی دارند. یک لپ تاپ همه قطعات یک کامپیوتر رومیزی مانند کیبورد، مانیتور، ماوس و اسپیکر را دارد، و نیازی به کیس برای راه اندازی آن نیست.  این به این معنی میباشد که لپ تاپ ها بسیار کاربردی هستند، حتی بدون اینکه لوزام جانبی را به آنها متصل کنید، چون یک لپ تاپ همه لوازم جانبی  ضروری را در خود جای داده است. یک لپ تاپ همچنین برخلاف کامپیوتر مراحل راه اندازی بسیار ساده ای دارد و به تعداد خیلی کمی کابل برای کار با آن نیاز دارید.

 

شما همچنین میتوانید لوزام جانبی دلخواهتان مانند چاپگر، ماوس، و دیگر لوازم جانبی مورد نیازتان را نیز به آن متصل کنید. یکی از تفاوت های اصلی لپ تاپ با کامیپوتر رومیزی میتوان به جدا کردن لوازم جانبی و حمل آسان لپ تاپ اشاره کرد.

 

نمونه های زیر تفاوت های اساسی یک لپ تاپ در مقایسه با کامپیوتر رومیزی میباشند.

 

صفحه لمسی:  پد لمسی که اساسا Touchpad نامیده میوشند که به شما اجازه  میدهند تا با استفاده از حسایت بالای پد بتوانید مانند ماوس و با استفاده از انگشتتان، از لپ تاپ تان استفاده کنید. 

 

آشنایی با کامپیوترهای لپ تاپی

 

باتری: هر لپ تاپی باتری دارد، که به شما اجازه میدهد حتی وقتی که لپ تاپتان به برق وصل نیست، نیز بتوانید از آن استفاده کنید. وقتی که لپ تاپ تان را به برق متصل کردید، باتری لپ تاپ شارژ میشود. یکی از مزیت های خوب باتری میتوان به این مورد اشاره کرد که شما وقتیکه برق لپ تاپ تان یا محل کارتان قطع شد، باز میتوانید به کار به لپ تاپ تان ادامه دهید.

 

Ac adapter: هر لپ تاپی یک کابل مخصوص که AC adapter  نامیده میشود دارد، که برای استفاده های خاص طراحی شده است. این کابل در حقیقت همان کاری را انجام میدهد، که یک منبع تغذیه در کامپیوتر رومیزی انجام میدهد. برق ورودی با ولتاز بالا را به برق خروجی با ولتاژ پایین و متناسب با لپ تاپ تبدیل میکند.

آشنایی با کامپیوترهای لپ تاپی

 

پورت ها : بیشتر لپ تاپ ها مانند کامپیوترهای رومیزی پورت های یکسانی دارند مانند(USB)، اگرچه بیشترآنها بدلیل کمبود فضا  تعداد کمتری پورت دارند. با اینحال بعضی از پورت ها تفاوت دارند و شما ممکن است یک آداپتر یا انطباق دهند ، برای استفاده از آنها لازم داشته باشید.

 

قیمت : عمدتا لپ تاپ ها در مقایسه با کامپیوترهای رومیزی با مشخصات سخت افزاری یکسان، گران قیمت تر میباشند. ممکن است که بعضی لپ تاپ های ارزان قیمت را نیز به نسبت کامپیوترهای رومیزی پیدا کنید، اما به احتمال زیاد از نظر سخت افزاری قدرت زیادی نداشته باشند.

 

 

  اگر شما به تازگی کار با کامپیوتر را شروع کرده اید و یا میخواهید که مهارت های کامیپوتری تان را ارتقا دهید، این مقاله و مقاله های آینده ادامه دار این سری میتوانید، به شما کمک کند. پس حتما با ادامه مقاله های سری کامپیوتر چیست ؟ همراه باشید.

   ما اعتقاد داریم که بازخورد های شما به هر چه بهتر شدن آموزش هایمان کمک میکند. در زیر میتوانید نظراتتان را ثبت کنید و به آموزش امتیاز بدهید.

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 127
تعداد کل نظرات : 112
تعداد کل آرا: 777
تعداد کل بازدیدها: 275099

نظرات کاربران

*