آشنایی با دستگاه های متحرک و قابل حمل (Mobile Device)

آشنایی با دستگاه های متحرک  و قابل حمل (Mobile Device)
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1395/12/21

با قسمت ششم از سری کامپیوتر چیست؟ در خدمت شما هستیم. مقاله پنجم این سری را میتوانید از این قسمت آشنایی با کامپیوترهای لپ تاپی بخوانید. توجه داشته باشید که در این دوره سعی ما بر این است، که در پایان دوره به راحتی بتوانید با کامپیوترها کار کنید و دانش تان راجع به کامپیوترها و کار با آنها افزایش یابد.

بسیاری از مردم به اشتباه فکر میکنند که Mobile Device اسم دیگر تلفن های هوشمند میباشند. در واقع Mobile Device به دستگاه هایی گفته میشوند که قابل حمل هستند. دستگاه هایی مانند تبلت، تلفن هوشمند و حتی لپ تاپ و کتابخوان نیز از این دسته میباشند. همگی این دسته بندی ها زیرشاخه کامپیوترها میباشند. در این مقاله نگاهی مختصیر به Mobile Device خواهیم داشت. از اینکه با چگانه همراه هستید، خوشحالیم.

 

یک تلفن هوشمند، را میتوان یک نوع کامپیوتر دستی دانست. این دستگاه ها را بسیار قابل حمل طراحی کرده اند، و اغلب آنها به راحتی در دستتان جا میشوند.  بعضی از دستگاه های قابل حمل- مانند تبلت ها، کتابخوان ها و تلفن های هوشمند از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری قوی هستند و میتوانند بیشتر کارهایی که با یک کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ را انجام می دهید، به راحتی انجام دهند.

 

کامپیوترهای تبلتی

تلفن  هوشمند چیست ؟

مانند لپ تاپ ها، کامپیوترهای تبلتی نیز قابل حمل طراحی شده اند.  با این حال آنها یک تجربه متفاوت مختلف را برایتان فراهم می آورند.از بزرگترین تفاوت آشکار تبلت ها با کامپیوتر میتوان به این اشاره کرد که تبلت ها، کیبورد یا پدلمسی ندارند. بجای آن، میتوانید از صفحه حساس آن برای کار با آن ها استفاده کنید، که به شما اجازه میدهد تا از یک کیبورد مجازی استفاده کنید و از انگشتتان نیز مانند ماوس استفاده کنید.

 

تبلت ها نمیتوانند همه کارهای ضروری یک کامپیوتر سنتی را انجام دهند. برای بیشتر مردم هنوز هم، یک کامپیوتر رومیزی و یا لپ تاپ برای استفاده از بعضی برنامه ها مناسب تر میباشند. با این حال، از لحاظ راحتی میتوان تبلت ها را یک کامپیوتر ایده آل برای استفاده دانست.

 

کتابخوان ها

تلفن  هوشمند چیست ؟

کتابخوان ها- معمولا E-readers نامیده میشوند- از لحاظ شکل ظاهری به تبلت ها شباهت زیادی دارند، اما آنها برای خواندن کتاب طراحی شده اند( کتابه ای دیجیتالی مانند PDF ). این دستگاه ها از صفحه نمایش e-ink استفاده میکنند، که نسبت به کامپیوترها برای خواندن کتاب بهتر میباشند.

 

شما به هیچ وجه نیاز ندارید که یک کتابخوان برای مرور کتاب هایتان بخرید. از تبلت ها و گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها و کامپیوتر ها نیز میتوان برای خواندن کتاب نیز استفاده کرد.

 

تلفن های هوشمند

تلفن  هوشمند چیست ؟

یک تلفن هوشمند یک نمونه از تلفن های سنتی میباشد که بسیار قدرتمند میباشد. بعلاوه ابزارهای پایه مانند تماس صوتی- ایمیل صوتی- پیامک- تلفن های هوشمند میتوانند به اینترنت متصل شوند( با استفاده از اتصالی وایفای یا داده تلفن همراه، که باید ماهانه مبلغی را برای خرید اینترنت اختصاص دهید). این به این معنی میباشد که شما میتوانید از تلفن همراهتان نیز مانند کامپیوترتان برای مقاصد دلخواهتان مانند وبگردی، خرید اینترنتی، و یا تماشای ویدیو و چک کردن ایمیل تان نیز استفاده کنید.

 

بیشتر تلفن های هوشمند از صفحه نمایش هوشمند استفاده میکنند، به همین دلیل اینگونه دستگاه ها فاقد کیبورد میابشد. بجای آن شما باید روی کیبورد مجازی تایپ کنید و از انگشت تان برای تعامل با دستگاه تان استفاده کنید. بعضی از امکانات استاندارد میتوان به  دوربین دیجیتالی با کیفیت، و توانایی پخش موسیقی و پخش انواع فایل های ویدیویی میتوان اشاره کرد. برای بیشتر مردم، تلفن های هوشمند، امروزه جای دستگاه های پخش موسیقی، دوربین های دیجیتال و حتی لپ تاپ ها را گرفته اند.

 

  اگر شما به تازگی کار با کامپیوتر را شروع کرده اید و یا میخواهید که مهارت های کامیپوتری تان را ارتقا دهید، این مقاله و مقاله های آینده ادامه دار این سری میتوانید، به شما کمک کند. پس حتما با ادامه مقاله های سری کامپیوتر چیست ؟ همراه باشید.

   ما اعتقاد داریم که بازخورد های شما به هر چه بهتر شدن آموزش هایمان کمک میکند. در زیر میتوانید نظراتتان را ثبت کنید و به آموزش امتیاز بدهید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 127
تعداد کل نظرات : 112
تعداد کل آرا: 777
تعداد کل بازدیدها: 275107

نظرات کاربران

*