آزمایش اجتماعی(دوربین مخفی) دختر با حجاب و بی حجاب

آزمایش اجتماعی(دوربین مخفی) دختر با حجاب و بی حجاب
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/01/31

در مقاله چرا حجاب اجباری است، ضرورت حجاب و فلسفه حجاب چیست؟ به بحث ضرورت و فلسفه حجاب و در مقاله چرا باید در یک جامعه حجاب اجباری باشد؟ به ضرورت وجود حجاب در یک جامعه پرداخته شد. در این نوشته و فیلم زیر با یک آزمایش اجتماعی(social experiment) که در نیویورک آمریکا انجام شده است، نشان داده می شود که نگاه مردان، بطور خاص مردان جوان در این شهر به یک دختر جوان بدون حجاب و همان دختر جوان با حجاب چگونه است. این دختر جوان یکبار بدون حجاب 5 ساعت در خیابان های نیویورک راه می رود و عکس العمل جوانان نسبت به او مشاهده می شود و بار دیگر با حجاب در همان خیابان ها و به همان مدت راه می رود و این بار عکس العمل پسران جوان دیده می شود.

نویسنده تایید کننده صحت این فیلم نیست، اما می توان آن را به عنوان نمونه ای از یک نگاه اجتماعی به یک پدیده در نظر گرفت و آن را بدون قضاوت تحلیل کرد و با قضاوت خود به مسئله ضرورت یا عدم لزوم حجاب در یک جامعه بپردازید. بهتر است فیلم آزمایش اجتماعی حجاب را در زیر ببینید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4
مجموع آرا: 21

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 361
تعداد کل آرا: 3862
تعداد کل بازدیدها: 1442586

نظرات کاربران

*
A
ایران ( 2017-03-17 12:46:23 )
درود من تفاوت رو خیلی متوجه نشدم .اصلا معلوم نیست اینجا کجاست کسانی که به این دختر توجه کردن در زمان بیحجابی یه مشت سیاه پوست بودند که دربیشتر موارد به خاطر دوربین بوده وانگهی موقع محجبه بودن هم نیم نگاههایی به این خانم می انداختن . در ضمن این تحقیقات تو جامعه امریکا اونم با خانومی به این زشتی برای چیه ؟یعنی امریکاییها هم به دنبال حجابن؟ باید فکر کرد و منظور این تحقیقات ودلیل اونها رو فهمید نه ظاهر بینی کرد.برای عوام خوبه چون فکر نمیکنن. ما تو کشورمون الان چهل ساله که یه ازمایشگاه بزرگ برای تست این حجاب راه انداختیم و نتیجش جز امار بسیار بالای سرطان پستان بدلیل کمبود ویتامین دی و تنفر احاد جامعه به حجاب نبوده .فکر میکنم هر کسی تو خانوادش چندین مثال از مادران چادری و محجبه داشته باشه که بچه های بیحجاب دارن. با تشکر
M
م.ش. ( 2017-03-18 14:28:33 )
با سلام و درود بر ایران: ابتدا باید بگویم که استفاده از عباراتی مانند یه مشت سیاه پوست صحیح نیست. دوم اینکه به عقیده اینجانب نکته این آزمایش اجتماعی در این است که انسان به ذات و بطور غریزی با هر دین و مسلکی نسبت به جنس مخالف خود غرایزی دارد که کنترل آن در برخی مواقع دشوار می شود. حجاب می تواند یکی از عوامل کنترل کننده این غرایز و هدایت آن به جهت سالم و درست آن باشد. ضمنا فکر نمی کنم که پوشش چادر عامل کمبود ویتامیل د در ایران باشد؟!!! مگر تحقیق علمی آن را ثابت کرده باشد؟!
F
فرزانه ( 2017-11-12 22:41:02 )
این نکته رو من هم گرفتم ک بیشتر سیاهپوستان بهش توجه میکردن وقتی سینه هاش جلب توجه میکرد.....همین جا ام اگه یک دره ازادتر بپوشی توجه همه جلب نمیشه...یه قشر خاصی مزاحمت ایجاد میکنن برات...در مورد پوشیدن بدن و ابتلا ب سرطان هم باید گفت چیزی ک خداوند فرمان داده هیچوقت ب ضرر بندش نیست.....