آب زمزم چه خواص دارویی دارد؟ معالجه با آب زمزم

آب زمزم چه خواص دارویی دارد؟ معالجه با آب زمزم

همه مسلمانان اسم آب زمزم را شنیده اند و داستان چگونگی جوشیدن چشمه زمزم خبر دارند، این آب به دلیل داشتن شرایط ویژه دارای خواص درمانی بسیاری است و در میان مسلمانان بسیار متبرک و محبوب می باشد، چشمه زمزم در شهر مکه مکرمه قرار دارد و نوشیدن از آب آن، آرزوی هر مسلمانی می باشد.

آب زمزم، آب مقدسی می باشد که در مسجدالحرام در شهر مکه واقع شده است. از نام های دیگر آن می تواند به چاه زمزم، شفا سقم، میمونه، طعم، برکه و ... شناخته می شود. بر اساس اعتقادات اسلامی، چاه زمزم از معجزات الهی می باشد، که قدمت آن به زمان حضرت ابراهیم (ع) و فرزندش اسماعیل (ع) می رسد.

زمزم به معنای آب روان توقف ناپذیر است، طبق روایات هاجر مادر حضرت اسماعیل با دیدن آب کلمه زمزم را بارها تکرار کرده است.

فضلیت آب زمزم زیاد می باشد، برای اولین بار چشمه آب زمزم به واسطه برخورد بال جبرئیل به زمین جوشیده است. خداوند بلند مرتبه این آب برای حضرت اسماعیل و مادرش روزی قرار داده بود. درباره فضلیت و فوائد درمانی آب زمزم احادیث بسیاری نقل شده است. پیامبر خدا فرموده بودند: "خوردن آب زمزم خواص درمانی و شفا بخش دارد و نوشیدن آن مفید است."

پیامبر(ص) از این آب نوشیده است. وضوع گرفته و از این آب بر روی سر خود ریخته است. وی در ظرف های بزرگ و کوچک آب زمزم را با خود حمل می کرد و از این آب بر روی بیماران می پاشید و برای خوردن به آنها می داد. پیامبر خدا فرموده اند: آب زمزم برای هر چیزی خورده شود، برای آن مفید می باشد. اگر تو برای شفا یافتن می خوری، خداوند به تو شفا می دهد، برای سیر شدن می خورید، خداوند شما را سیر می کند، برای رفع تشنگی می خورید، خداوند شما را از تشنگی رها می کند. این آب برای جبرئیل و همچنین برای سیراب کردن اسماعیل به وجود آمده است.

دانشمندان و کسانی که دارای اعمال صالح می باشند، برای اثبات تجربی این مطلب، از برخی بیماری ها شفا پیدا کرده اند. از بی خوابی و برای رهایی و خلاص شدن از فشارها و برای رفع کردن برخی بیماری ها و با هر نیتی از این آب بنوشید، حاجت خود را خواهید گرفت و خداوند بلند مرتبه خواسته های شما را اجابت خواهد کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
آب زمزم چه خواص دارویی دارد؟ معالجه با آب زمزم
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)